Windows Mobile: nakrmte svůj mobil novým softwarem

Máme pro vás tradiční přehled nového softwaru pro komunikátory a mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile. Je libo RSS čtečku nebo chytrou správu financí? Stačí koupit a nainstalovat. A kdo nerad platí, ten ocení tři programy zdarma a dvě freewarové hry.
Windows Mobile: nakrmte svůj mobil novým softwarem

Spb Insight 1.0.1

V poslední době jako by se s RSS čtečkami pro PocketPC roztrhl pytel, a proto ani společnost Spb Software House nelenila a na trh přichází s programem Insight. Jedná se o klasickou RSS/Atom čtečku, která je schopna pracovat se standardy RSS 0.9, 1.0, 2.0 a ATOM 0.3 a 1.0. Insight ale nabízí několik užitečných funkcí, se kterými bude monitoring a čtení novinek mnohem jednodušší.

 
Seznam informačních kanálů • seznam článků včetně obrázků

Pokud jste příznivce offline čtení, pak vás Insight určitě nezklame, jelikož novinky zvládne stahovat pro offline prohlížení, a to včetně obrázků. Pro lepší přehlednost se dále nabízí možnost řadit články pod sebou s malými náhledy. Už v základu programu se nachází několik desítek předdefinovaných kanálů zahraničních webů, do nabídky si ale můžete přidat i vlastní kanály. Pro každý informační server je možné nakonfigurovat, zda se má zobrazovat jen text novinky, nebo zda chcete stahovat i obrázky. Uživatelské prostředí aplikace je velice přívětivé a snadno se v něm zorientujete. Spb Insight je určený pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Čtení nového článku (animovaný GIF) • nastavení programu

Výrobce: Spb Software House
Cena: 20 USD
Stáhnout trial verzi 1.0.1 pro PocketPC


Spb Finance 2.7

Společnost Spb Software House tento týden vydala také novou verzi programu pro komplexní správu vašich financí. S Spb Finance získáte přehled nad veškerými transakcemi, které jste provedli. U každé platby je možné vyplnit několik detailů, díky předdefinovaným vzorům pro vás bude obsluha a přidávání transakcí otázkou několika málo vteřin. Veškerou vaši finanční aktivitu můžete zaznamenávat do grafu, potěší i možnost zálohovat si veškerá data do počítače.

 

Spb Finance navíc komunikuje s programy jako Microsoft Money nebo Quicken 2006. Nová verze 2.7 přináší několik vylepšení v podobě upravených notifikací, odstranění bugů a lepší podpory operačního systému Windows Mobile 5.0. Program spustíte na všech PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

Výrobce: Spb Software House
Cena: 25 USD
Stáhnout trial verzi 2.7 pro PocketPC


CoolSMS+

Uživatelům smartphone telefonů přijde vhod jednoduchá aplikace CoolSMS+, která umí posílat anonymní SMS (FlashSMS). V praxi to vypadá tak, že na nastavené číslo odešlete textovou zprávu, která se však adresátovi neuloží do telefonu, ale zobrazí se mu jen na displeji. Pokud takovou zprávu obdrží někdo s Windows Mobile telefonem, bude mít možnost uložit zprávu do Inboxu. Trial verze přidává do textových zpráv vlastní text “-sent by CoolSMS+“. Aplikaci spustíte na všech smartphonech s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Psaní anonymní SMS zprávy • zobrazení na displeji příjemce

Výrobce: EHandySoft
Cena: 3 USD
Download trial verze 1.0 pro Smartphone telefony


vBar 2.2

Se svými 21 kB je vBar vůbec nejmenší a nejrychlejší TaskManager pro platformu PocketPC. V jednoduchosti je sílá, proto tato aplikace nabízí jen základní nastavení, což ale není nikterak na škodu. Po spuštění se vBar usadí v horní liště, odkud můžete jednoduše zavírat běžící programy nebo se mezi nimi přepínat. vBar je navíc doplněný Battery a Memory indikátorem, který zobrazuje stav volné RAM a baterie. vBar je freeware a spustíte jej na PocketPC zařízeních s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0. Na své si navíc přijdou majitelé VGA zařízení, jelikož je program optimalizovaný i pro toto rozlišení.

 
Seznam aktuálně spuštěných aplikací, konfigurace indikátoru

Výrobce: Vieka
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 2.2 pro PocketPC


GPSAuto 1.0

Pokud patříte mezi majitele kapesních počítačů vybavených GPS přijímačem nebo vlastníte externí GPS adaptér, určitě se vám bude hodit aplikace GPSAuto, která pochází od českého autora. Program dokáže monitorovat vaši aktuální rychlost a v případě překročení stanovených rychlostních limitů vás upozorní rozblikáním displeje nebo zvukovým signálem.

 
Měření rychlosti • konfigurace programu

Vhod přijdou odlišná barevná schémata pro denní a noční režim. GPSAuto umí také zobrazovat aktuální nadmořskou výšku nebo celkovou vzdálenost, kterou jste urazili. Program je freeware a spustíte jej na všech PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0. Majitelé WM2002 si ale musejí navíc doinstalovat rozhraní .NET Compact Framework 1.0.

Výrobce: Roman Nepšinský
Cena:
zdarma
Stáhnout verzi 1.0CZ pro PocketPC


Audiopod

Pokud chcete odebírat podcasty přímo ve vašem PocketPC, můžete vyzkoušet jednoduchý freeware program Audiopod, který tuto funkci zvládá na výbornou. V nastavení programu je možné nakonfigurovat opravdu jen základní možnosti aplikace, žádné rozsáhle nabídky proto nečekejte. Při prvním spuštění vytvoří program na paměťové kartě nový adresář “podcast“, do kterého jsou ukládány MP3 soubory, které si později můžete v offline režimu přehrávat. Audiopod je určený pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 
Stahování podcastů je velmi jednoduché

Výrobce: Avaricum.net
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC


Balloon

Hledáte-li jednoduchou hříčku na odreagování a krácení volného času, vyzkoušejte zábavnou hru Balloon, ve které se vžijete do role malého nafukovacího balónku a vaším úkolem bude dostat se vždy až na vrchol levelu, který je propletený různými nástrahami. Hra je určena pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002 – 5.0.

 
Dokážete se dostat až na konec ?

Výrobce: N.I
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC


Pac-Man

Kdo by neznal Pac-Mana, legendární hru která se dočkala portace snad na všechny rozšířené platformy a nyní si ji můžete zahrát také na PocketPC. Jedná se o kompletní předělávku originální hry, ve které nechybí původní levely, grafika a zvuky. V případě problému se stabilitou hry odstraňte soubor gx.dll ze složky, kde máte Pac-Mana nainstalovaného a hra po spuštění automaticky použije novější knihovnu z adresáře /Windows. Určeno pro PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 
Legendární Pac-Man je zpět

Výrobce: Namco
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC

Váš názor Další článek: Špičkové novinky u T-Mobilu (aktuální ceník)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Nový software, Mobil, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10