Windows Mobile: živé pivo a další freeware

Dnes do našich miláčků dostaneme oblíbený Twitter, zpřehledníme diskový prostor a zdvojíme obrazovku Today.

Opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Kolik místa zabírá jaký soubor nám přehlednou grafickou formou sdělí MobileMonger. Poté si představíme klienta pro práci s Twitter službou jménem Twobile. Druhou Today obrazovku nám zajistí program Second Today. A na závěr tu máme žertovnou aplikaci pro HTC Touch Diamond jménem DiamondBeer.

MobileMonger

I ten největší disk se časem zaplní, natož úložné kapacity v PDA v řádu desítek MB. Pro lepší vizualizaci číselných údajů o volném prostoru vznikl právě tento nástroj. MobileMonger je šikovná systémová utilitka, jež ukazuje obsazený prostor i adresářovou strukturu v našem handheldu za pomoci vizuální mapy. Vyžaduje .NET CF v3.5 a jakékoliv Windows Mobile. Velikost dosahuje k 242 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Twobile

Twobile, jehož název vznikl zkrácením slov "Twitter" a "Mobile", je novým Windows Mobileklientem pro službu Twitter. Tento původně osobní projekt určený ke zpříjemnění práce s Twitterem se po roce vyvinul z betaverze až do dnešního použitelného tvaru. Pokrytí funkcí nabízených Twitterem je velmi slušné. Nakonec, proč IM či podobnou službu nepoužívat namísto drahých SMSek? Twobile požaduje aspoň Windows Mobile 5.0+, dále nainstalovaný .NET CF v2.0+ a 256 kB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
SecondToday

Další z variací na rozšíření vlastností našeho PDAčkového Today "mini-desktopu". O co jde tentokrát? Díky SecondToday (a jeho možnosti vytvořit druhou Today plochu) si můžeme lépe zorganizovat položky, které máme denně na očích. Výbornou vlastností je ale také to, že umí pracovat s velkými ikonami v liště, které tak lze pohodlně obsluhovat i prstem. Utilitka má velikost pouhých 35 kB a k běhu jí stačí jakékoliv PDA aspoň s Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
DiamondBeer

A na závěrečné odlehčení nabízíme utilitku, jež využívá pohybový senzor v HTC Touch Diamond opravdu neobvyklým způsobem - simuluje pití piva či jiného nápoje. Zkrátka nakloníte a "pijete" pivo několika značek. A k čemu to je prakticky? Je vědecky dokázáno, že i malý vtípek na pracovišti může zredukovat stres až o 70 %! DiamondBeer nás obere jen o 18 kB místa, trvá však na komunikátoru HTC Touch Diamond.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch Diamond

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Swarovski Bracelets 29. 10. 2010 9:00:50
    Tricks to Take Care of Thanks Giving Gift Ideas for Wife Swarovski...
  • x-father 2. 10. 2008 14:08:06
    Mel jsem uz nekolik zarizeni od HTC a znam dobre i iPhona a celkove me...
  • Orion 6. 9. 2008 2:30:47
    Tak prvně k tomu pivu - i pro iPhone udělal aplikaci pouze nadšenec. Tedy...
Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení