Windows Mobile: živé pivo a další freeware

Dnes do našich miláčků dostaneme oblíbený Twitter, zpřehledníme diskový prostor a zdvojíme obrazovku Today.

Opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Kolik místa zabírá jaký soubor nám přehlednou grafickou formou sdělí MobileMonger. Poté si představíme klienta pro práci s Twitter službou jménem Twobile. Druhou Today obrazovku nám zajistí program Second Today. A na závěr tu máme žertovnou aplikaci pro HTC Touch Diamond jménem DiamondBeer.

MobileMonger

I ten největší disk se časem zaplní, natož úložné kapacity v PDA v řádu desítek MB. Pro lepší vizualizaci číselných údajů o volném prostoru vznikl právě tento nástroj. MobileMonger je šikovná systémová utilitka, jež ukazuje obsazený prostor i adresářovou strukturu v našem handheldu za pomoci vizuální mapy. Vyžaduje .NET CF v3.5 a jakékoliv Windows Mobile. Velikost dosahuje k 242 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Twobile

Twobile, jehož název vznikl zkrácením slov "Twitter" a "Mobile", je novým Windows Mobileklientem pro službu Twitter. Tento původně osobní projekt určený ke zpříjemnění práce s Twitterem se po roce vyvinul z betaverze až do dnešního použitelného tvaru. Pokrytí funkcí nabízených Twitterem je velmi slušné. Nakonec, proč IM či podobnou službu nepoužívat namísto drahých SMSek? Twobile požaduje aspoň Windows Mobile 5.0+, dále nainstalovaný .NET CF v2.0+ a 256 kB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
SecondToday

Další z variací na rozšíření vlastností našeho PDAčkového Today "mini-desktopu". O co jde tentokrát? Díky SecondToday (a jeho možnosti vytvořit druhou Today plochu) si můžeme lépe zorganizovat položky, které máme denně na očích. Výbornou vlastností je ale také to, že umí pracovat s velkými ikonami v liště, které tak lze pohodlně obsluhovat i prstem. Utilitka má velikost pouhých 35 kB a k běhu jí stačí jakékoliv PDA aspoň s Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
DiamondBeer

A na závěrečné odlehčení nabízíme utilitku, jež využívá pohybový senzor v HTC Touch Diamond opravdu neobvyklým způsobem - simuluje pití piva či jiného nápoje. Zkrátka nakloníte a "pijete" pivo několika značek. A k čemu to je prakticky? Je vědecky dokázáno, že i malý vtípek na pracovišti může zredukovat stres až o 70 %! DiamondBeer nás obere jen o 18 kB místa, trvá však na komunikátoru HTC Touch Diamond.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch Diamond, Mobil, Free, Windows Mobile, Pivo

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 414, týden smíšených pocitů. Má cenu koupit Essential? Uspěje Snapdragon v počítačích?

Týden mobilně 414, týden smíšených pocitů. Má cenu koupit Essential? Uspěje Snapdragon v počítačích?

10.  12.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Láska Jan, Cmar Jozef | 1

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33