Windows Mobile: změňte svůj smartphone k nepoznání

Váš smartphone nebo komunikátor se může opět kousek přiblížit dokonalosti. Co třeba až devět na sobě nezávislých Today obrazovek a mezi nimi možnost přepínat? Představujeme šest nových a velmi atraktivních aplikací pro váš komunikátor. A polovina z nich je zdarma.
Windows Mobile: změňte svůj smartphone k nepoznání

WisBar Advance 2.7

Nelíbí se vám klasická horní lišta ve vašem PocketPC? Chcete se od ostatních odlišovat zcela novým grafickým kabátkem vašeho systému? Lakeridge Software přináší řešení v podobě propracované aplikace WisBar Advance. Ta dokáže kompletně „přeskinovat“ horní a dolní lištu, upravit stávající téma na Today a navíc přináší řadu užitečných funkcí.

V horní liště lze nastavit jaké stavové ikonky se budou zobrazovat (intenzita signálu, stav baterie, hodiny), a navíc jim můžete přiřadit vlastní funkci; a to jak pro krátký, tak dlouhý stisk stylusem. Součástí programu je propracovaný Task Manager, který umí v horní liště zobrazovat aktuálně spuštěné programy, mezi kterými můžete jednoduše přepínat nebo je ukončovat. Dále je možné předefinovat funkci tlačítka Ok/Close, se kterým je možné buď automaticky ukončovat aplikace nebo je jen minimalizovat na pozadí. Velmi bohaté jsou možnosti nastavení, navíc na vás WisBar Advance bude mluvit česky, seznámení s programem tak bude otázkou několika minut.

 
Fantazii se meze nekladou, je libo Windows XP, Vista nebo Mac ?

Uživatelská komunita kolem WisBaru je obrovská, to má za následek nepřeberné množství nových skinů, kterými si můžete změnit standardní vzhled vašeho operačního systému. Navíc můžete tento program rozšířit pluginem Desktop, se kterým proměníte Today obrazovku v klasickou plochu ze stolních PC. WisBar Advance je optimalizovaný pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 

Výrobce: Lakeridge Software
Cena:
10 USD
Download verze 2.7.0.1 pro PocketPC


PhatPad 3.0

Hledáte-li pomocníka pro rychlé psaní poznámek, určitě by vás mohla zaujmout aplikace PhatPad od společnosti PhatWare. Tento program za poměrně dlouhou dobu své existence získal spoustu nadstandardních funkcí, díky kterým můžete vaše poznámky obohacovat o obrázky, grafické efekty nebo stylusem kreslené objekty. To vše doplňují opravdu široké možnosti nastavení.

Pokud si vytvoříte poznámku, můžete si na její pozadí nastavit například čerstvě vyfocenou fotografii, případně obsah doplnit hlasovým záznamem. Událost je dále možné nastavit jako budík nebo upomínku. Při psaní můžete již vytvořené poznámky editovat, své uplatnění najdou také funkce jako zoom, přesouvání nebo export poznámky do formátu BMP a JPG. PhatPad zvládne poznámku odeslat emailem nebo přenést na jiné zařízení přes infračervený port. Aby toho nebylo málo, program nabízí vlastní plugin na Today, ze kterého můžete jednoduše otevírat poslední dokumenty. Nabídka funkcí je vskutku rozmanitá, proto je potřeba počítat s vyšší cenou, která se v případě PhatPadu pohybuje kolem třiceti dolarů.

 
Plugin na Today, hravé psaní poznámek, přehled

Výrobce v těchto dnech uvolnil testovací betu verze 4.0, kterou si můžete po zaregistrování stáhnout a vyzkoušet. PhatPad je určený pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Výrobce: PhatWare Corporation
Cena: 30 USD
Download verze 3.0 pro PocketPC
Registrační formulář pro stažení betaverze 4.0


SK Today Commander 1.0

Jako velmi užitečná se jeví aplikace Today Commander, se kterou si můžete nakonfigurovat až devět na sobě zcela nezávislých Today obrazovek, mezi kterými se lze pohodlně přepínat. Pro každý Today si můžete nastavit, jaké pluginy se v něm mají zobrazovat, přičemž nechybí ani možnost změnit jejich řazení. Pro lepší odlišení můžete každou obrazovku obohatit zcela odlišným tématem.

Prostřednictvím zástupců je navíc možné nastavit přepínání Today obrazovek na některou z hardwarových kláves. Náročnost programu na operační paměť je minimální, jelikož se vždy pracuje jen s jednou aktivní obrazovkou. Today Commander spustíte na PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Konfigurace jednotlivých profilů, přepínání Today obrazovek

Výrobce: SK Software
Cena:
7 USD
Download verze 1.0 pro PocketPC


AndyRenamer 0.4

Představte si situaci, kdy jste daleko od PC a potřebujete hromadně přejmenovat názvy fotografií z digitálního fotoaparátu. V tomto okamžiku přichází na řadu vaše PocketPC nebo Smartphone, obohacený o utilitu AndyRenamer. Ta zvládne hromadné přejmenování fotografií podle vám nadefinovaného klíče. V případě potřeby je možné změnit výstupní složku, do které se nově pojmenované soubory uloží.

AndyRenamer existuje jak ve verzi pro kapesní počítače, tak také pro smartphone telefony. Podporovány jsou všechny operační systémy; od Windows Mobile 2002 po 5.0.

 
Prostředí programu

Výrobce: PDAmobiz.com
Cena: zdarma
Download verze 0.4.1 pro PocketPC, Smartphone


DontForget 2.0 beta

Majitelé smartphone telefonů jistě znají kvalitní aplikaci DontForget, která pochází od českého autora a je freeware. Díky tomuto programu již nikdy nezmeškáte schůzku a vždy budete vědět o nových SMS nebo e-mailech. DontForget vás v případě zmeškaného hovoru, upomínky, nepřečtené SMS, MMS či e-mailu bude opakovaně upozorňovat, a to buď zobrazením hlášky na displeji nebo zvukovým signálem. V nastavení programu si navíc můžete navolit časový interval mezi opakováním upozornění.

Kromě toho DontForget zvládá i další funkce, jako vypnutí nebo změna frekvence blikání pohotovostních diod, aktivaci letadlového módu, přepnutí profilu nebo vypnutí telefonu v přednastavený čas. Program je určený pro všechny smartphone telefony s operačním systémem Windows Mobile 5.0.

 
S DontForget vám už žádná událost neuteče

Výrobce: Radim Fryč
Cena: zdarma
Download verze 1.22
Download verze 2.0 beta


S-Tris 2

Oblíbený tetris pro všechny smartphony a PocketPC se dočkal nové verze, která přináší ještě více zábavy a spousty hodin hraní. Navíc ve vylepšené grafice a s podporou on-line tabulky nejlepších hráčů. K dispozici jsou dva herní módy; klasický a Maniac, ve kterém se postupně zvyšuje obtížnost celé hry. V nastavení programu si můžete překonfigurovat ovládací klávesy podle vaší potřeby, potěší i možnost pozastavení a minimalizace hry.

S-Tris 2 je stejně jako jeho předchůdce freeware. Spustíte jej na všech smartphonech a PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0, navíc nechybí podpora VGA a Square rozlišení.

 

Výrobce: Elements Interactive
Cena: zdarma
Download verze 2.0

Diskuze (17) Další článek: Digitální svět 2006: mobily, digitály a navigace na jednom místě

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Windows Mobile, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21