Windows převezmou hovor z Androidu, novinku už můžete vyzkoušet

Microsoft pracuje na vylepšování své aplikace Váš telefon (Your Phone), jejímž cílem je užší integrace mobilu a počítače. Nejnovější verze (součást testovacího sestavení Windows Insider 18999) přináší podporu pro telefonní hovory přes připojený mobil s Androidem. Už v létě aplikace přinesla notifikace z mobilu, možnost z Windows odpovídat na zprávy podporovaných komunikačních aplikací.

Podpora telefonování

Aplikace Váš telefon funguje na Windows 10 (sestavení 18362.356 či novější a počítač musí mít Bluetooth) a do mobilu (minimálně Android 7) je nutné nainstalovat Your Phone Companion - Link to Windows, který zajišťuje komunikaci mezi oběma zařízeními. Díky novince už nebudete muset vytahovat telefon, abyste přijali příchozí hovor nebo někomu zatelefonovali. Co aplikace nabídne?

  • Možnost přijímat příchozí hovory přímo z počítače.
  • Vytáčení telefonních hovorů na číselníku nebo ze seznamu kontaktů.
  • Odmítnutí příchozího hovoru z PC s možností odeslání uživatelsky definovatelné zprávy, nebo s přesměrováním do hlasové schránky.
  • Přístup k seznamu posledních hovorů z počítače. Klepnutím na položku je možné zavolat danému kontaktu.
  • Jednoduchý přenos hovorů mezi počítačem a telefonem.

Microsoft dále konstatuje, že v některých případech může funkce Hovory vyžadovat opětovné spárování mobilního telefonu a počítače. Pokud jste obě zařízení dříve spárovali a potýkáte se s problémy, mělo by stačit zrušit párování a znovu projít celým procesem nastavení.

Diskuze (25) Další článek: VYZKOUŠENO: Hammerhead Karoo je cyklopočítač, který vás provede i po poslední lesní pěšině

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, Windows, Aplikace, Počítače, Počítač, Váš Telefon, Hovor, Mobil, Pře, Your Phone, Telefonní hovor, Příchozí hovor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

** Vyvážený mix nadprůměrných ingrediencí s přijatelnou cenovkou ** Vedle povedeného fotoaparátu možnosti videa zaostávají ** Chybějící služby Googlu jsou komplikací, nikoliv však neřešitelnou

Martin Herodek | 51

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107