WindowsCE na vítězném pochodu

Microsoft včera oznámil release WindowsCE verze 2.0, operačního systému počítačů do dlaně (HPC),...
Microsoft včera oznámil release WindowsCE verze 2.0, operačního systému počítačů do dlaně (HPC), televizí, aut, herních konzol, telefonů atd. Vejde se do ROM paměti 512 kB a vystačí s 256 kB RAM. Vylepšení nové verze jsou velmi vítaná: možnost spouštění souborů větších než je velikost RAM, podpora UNICODE pro lepší lokalizaci prostředí, podpora TrueType fontů, podpora 32-bitové hloubky bare na obrazovce atd.

O WindowsCE se již několik let hodně mluvilo, ale to bylo vše. Výrobci hardwaru i Microsoft dělali reklamu novému operačnímu systému a když nastal před pár měsíci vhodný okamžik, zaplavili handheld počítači americký i světový trh.

Microsoft si je velmi dobře vědom toho, že rozšíření operačního systému určuje kvalita a množství aplikací pro něj napsaných. Proto připravuje add-in do programovacího jazyku Visual C++ 5.0, který umožní vyvíjení aplikací i pro WindowsCE.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Vhodný okamžik

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4