WindowsCE na vítězném pochodu

Microsoft včera oznámil release WindowsCE verze 2.0, operačního systému počítačů do dlaně (HPC),...
WindowsCE na vítězném pochodu
Microsoft včera oznámil release WindowsCE verze 2.0, operačního systému počítačů do dlaně (HPC), televizí, aut, herních konzol, telefonů atd. Vejde se do ROM paměti 512 kB a vystačí s 256 kB RAM. Vylepšení nové verze jsou velmi vítaná: možnost spouštění souborů větších než je velikost RAM, podpora UNICODE pro lepší lokalizaci prostředí, podpora TrueType fontů, podpora 32-bitové hloubky bare na obrazovce atd.

O WindowsCE se již několik let hodně mluvilo, ale to bylo vše. Výrobci hardwaru i Microsoft dělali reklamu novému operačnímu systému a když nastal před pár měsíci vhodný okamžik, zaplavili handheld počítači americký i světový trh.

Microsoft si je velmi dobře vědom toho, že rozšíření operačního systému určuje kvalita a množství aplikací pro něj napsaných. Proto připravuje add-in do programovacího jazyku Visual C++ 5.0, který umožní vyvíjení aplikací i pro WindowsCE.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení