Windy má nové mapy. Předpovídají znečištění vzduchu a upozorní na ozonovou díru

Služba Windy, která původně vznikla jako nástroj pro kitery a windsurfaře a stojí za ní zakladatel českého Seznamu, je ideální meteorologický radar, který vás informuje o všech důležitých změnách v ovzduší. Jedná se o velmi pohodlný a snadno použitelný digitální anemometr dostupný přímo ve vašem smartphonu (zdarma pro Android a iOS). Jeho služeb využívají nejen piloti letadel, ale i námořníci, hasiči a díky atraktivní grafice také televizní stanice (zvláště při hurikánech a jiných živelných pohromách.

Nově Windy uzavřelo partnerství s evropským programem Copernicus a do webového rozhraní nasadilo čtyři nové mapy předpovídající znečištění vzduchu. Přesněji se jedná o mapy kvality ovzduší, prachové mikročástice, aerosol a mohutnost ozonové vrstvy. Přepínat se mezi nimi můžete v panelu nástrojů při levé straně zobrazení mapy.

Novinky se chystají i na mobilní platformy. Protože je vše zatím ve fázi testování, očekává se, že se tak stane na konci června.

Váš názor Další článek: Sice se ještě neví, jak budou sítě 6G vypadat, ale Samsung už na nich pracuje

Témata článku: Mobilní aplikace, Google Play, AppStore, Windy, Nová mapa, Netatmo, Seznam, Znečištění, Díra, Ovzduší, Žně, Pře, Mapa, Vzduch, Android a IOS


Určitě si přečtěte