World off-line: více než důstojná náhrada za AvantGo

Jistě mi dáte za pravdu, že službu AvantGo nemůžeme považovat během posledních měsíců za spolehlivou. O to víc vás možná zaujme nový program z dílny Sunnysoftu – World off-line. Ten totiž službu AvantGo supluje na výbornou.
World off-line: více než důstojná náhrada za AvantGo

I když je současný stav služby AvantGo stabilizovaný a služba funguje víceméně spolehlivě, stále přetrvávají nepříjemnosti: omezený počet a velikost AvantGo kanálů a nemožnost nastavit přetížené kanály. Na trhu se však objevil program World off-line, který umožňuje stahovat upravené stránky přímo do kapesního počítače, a to takřka bez omezení a s maximální kontrolou ze strany uživatele. Hned v úvodu poznamenám, že program není zdarma. Stojí 279 Kč a zda-li je to cena odpovídající funkcím, si můžete ověřit z následujícího článku.

Pro neználky

Přestože věřím, že každý uživatel slyšel o službě AvantGo, nastíním pro začátečníky její využití. Většina významných a prestižních internetových deníků má i tzv. avantgo verzi, která je ořezaná o grafiku (ne obrázky) a speciální funkce. Obsahuje jen důležitý text – články, informace, nabídky. Služba AvantGo pak registrovanému uživateli přes internet pošle přímo do PDA aktuální verze těchto stránek. Z praxe: Večer se připojíte k internetu a do PDA se vám natáhnou aktuální zprávy z oblíbených deníků. Po odpojení můžete obsah stránek vstřebat ze svého PDA kdekoli a jak dlouho chcete.

Stahujeme o sto šest!

Princip fungování programu World off-line je velmi jednoduchý. AvantGo se skládá vlastně ze dvou částí: upravených stránek e-zinů a systému AvantGo, který tyto stránky posílá do vašich připojených PDA. World off-line využívá již zavedeného - upravených stránek – a stahuje si je do PDA svépomocí. Tím obchází celou službu AvantGo i s jejími omezeními. Díky tomuto nejsme omezeni počtem, velikostí či vytížeností kanálů. Záměrně se vyhnu nudnému popisu „klepnutím tam a tam uděláte to a to“ a raději se podíváme, co program (ne)umí a jak na mne během týdenního užívání zapůsobil.

Bohaté nastavení

Již od výrobce máme k dispozici několik profilů pro známé české e-ziny. Co se parametrů stahování týče, musím World off-line pochválit. Nabízí snad vše důležité, takže máte nad stahovaným obsahem absolutní kontrolu. Ostatně – mrkněte na obrázek.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Všimněte si zejména možnosti nastavit maximální velikost daného kanálu, maximální velikost obrázků či (ne)povolení stahování souborů. Samozřejmostí je nastavení hloubky stahování. Každý server má určité parametry trochu odlišné, bude vám zřejmě tedy chvíli trvat, než si kanály vyladíte k dokonalosti.

Funguje? Funguje!

U každého kanálu si můžete nastavit, kdy se bude synchronizovat. Nastavíte-li „při synchronizaci s PC“, pak bude aktuální obsah stahován vždy po připojení PDA k PC (které musí být samozřejmě připojené k internetu). Jednotlivé fragmenty stránek se stahují jednotlivě. Hned vidíte, kolik stránek (obrázků, souborů) je ještě třeba stáhnout a také aktuální „nakynutí“ kanálu. Otázka rychlosti stahování je velmi ošemetná. Záleží na velikosti a počtu kanálů, rychlosti připojení a dalších parametrech. Pro představu – stažení pěti kanálů s obrázky o celkové velikosti 1MB zabralo přes modem přibližně patnáct minut.

Snad jediné omezení

World off-line má snad jediné omezení: umí stahovat jen „avantgo“ stránky, nerozumí si s textovými verzemi. Ty zase stáhne klasické AvantGo. Textové a „avantgo“ verze se od sebe na drtivé většině serverů neliší, ale třeba Mobilmania či Živě nabízí na textové verzi i diskuse, které velmi rád pročítám. Osobně jsem tedy zvolil kombinaci: Mobilmánii a Živě stahuji přes AvantGo a ostatní informační servery přes World off-line.

Během užívání jsem narazil ještě na jednu nepříjemnost. Po připojení k internetu a následné synchronizaci jsem nechal PDA v kolébce. Po chvíli se kanály počaly opět synchronizovat, ovšem v tu chvíli jsem PDA odpojil. Program zřejmě před začátkem synchronizace vymaže obsah kanálů, protože informace všech kanálů byly nedostupné. Proto raději po synchronizaci odpojte (nebo vypněte) svůj kapesní počítač.

Opravdu skvělý program

Nechcete-li kupovat „zajíce v pytli“ vyzkoušejte třicetidenní plně funkční verzi dostupnou na stránkách výrobce. Já mám ohledně poměru cena/užitá hodnota jasno: World off-line klient za svou cenu nabízí opravdu povedené služby pro všechny náruživé čtenáře internetových deníků.

World off-line
výrobce: Sunnysoft
web: www.sunnysoft.cz
download: třicetidenní trial verze
velikost: 428kB
cena: 279 Kč s DPH

Diskuze (10) Další článek: T-Mobile MDA za 9 999 Kč (i když ne pro každého)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Ava, Náhrada, Jediné omezení


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20