www.mobilmania.mobi

Mobilní verze MobilManie. Připravili jsme MobilManii optimalizovanou pro vaše mobilní telefony. Čtěte si o mobilech v mobilu.

Spolu s novým designem MobilManie přišlo i několik dalších změn. Jednou z nich bylo zrušení wapové verze, která již nebyla příliš navštěvována. Technologie wapu se neujala, ale nemůžeme přehlížet současný rozvoj mobilních internetových prohlížečů. Proto jsme připravili zjednodušenou verzi MobilManie optimalizovanou pro internetové prohlížeče v mobilních telefonech. Žádné důležité informace vám neuniknou, můžete se přihlásit a diskutovat a nemusíte se přitom obávat vysokých účtů za internetové připojení.

Mobi, jako mobilní

V červenci roku 2005 byla organizací ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) schválena nová doména MOBI, která je určena pro stránky přizpůsobené mobilním zařízením: telefonům, komunikátorům, kapesním počítačům a další elektronice s malými displeji. A nebyly bychom správný mobilní web, kdybychom neměli mobilní verzi svých stránek. Samozřejmě na adrese www.mobilmania.mobi.

Pozn.: screenshoty jsou pořízeny v Opeře Mini na Sony Ericssonu P990i

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadávání adresy • domácí stránka • domácí stránka po přihlášení

Naše mobilní stránky vychází z tzv. textové verze MobilManie, kterou již nabízíme léta. Ta je stále dostupná na známé adrese www.mobilmania.cz/text. Nyní zde naleznete stejný obsah, jako na doméně mobi. Ale nemusíte se obávat, že by byla textová verze nějak ochuzena, naopak, mnoho věcí jsme na ni vylepšili.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Domácí stránka trochu níže - článek dne a další články • dostanete se i ke starším článkům • výběr odkazu • zobrazení článku

Textová verze je nyní přehlednější a při jejím procházení prosurfujete daleko méně dat. Najdete zde přitom vše nejpodstatnější – přehled bleskovek, článek dne a seznam dalších deseti článků. Prohlížet můžete i archiv starších bleskovek a článků. Nechybí ani možnost přihlášení a tak se ze svého mobilu můžete zapojit do diskuzí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mobilní verze MobilManie ve vestavěném prohlížeči Sony Ericssonu P990i (Opera pro Symbian UIQ)

Co je nového

Snažili jsme se docílit maximální jednoduchosti a přehlednosti. Nečekejte tedy žádné doplňkové funkce, mobilní verze MobilManie slouží výhradně k pročítání novinek a článků, případně k diskutování.

Abyste se nemuseli obávat účtu za datové přenosy a vyvarovali se čekání, jsou v mobilní verzi MobilManie vypnuty obrázky. Ale u každého článku najdete odkaz na jejich zapnutí. Pokud tedy obrázek chcete vidět, nic vám nebrání. Jakmile zobrazování obrázků povolíte, budou se načítat všude, dokud je opět nezakážete. Na MobilManii používáme téměř výhradně malé náhledové obrázky, které teprve odkazují na obrázky v plné velikosti. Očekáváme, že pro zobrazení v mobilu jsou náhledové obrázky dostatečné, navíc zabírají jen jednotky kilobajtů. Proto se nemusíte obávat dlouhého čekání nebo hrůzných účtů, i když obrázky budou vidět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zobrazování obrázku povoleno • obrázky zakázány 

Z článků občas odkazujeme na naše další služby (katalog, fórum, galerie), spřátelené weby (NokiaMania, SEmania, SmartMania) nebo další cizí weby. Za těmito odkazy jsou schované weby v plné grafice, které nejsou optimalizované pro mobilní telefony. Proto se vás mobilní verze MobilManie na takový odkaz vždy upozorní a zeptá se, zda si jej přejete otevřít nebo se chcete vrátit zpět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Z textové verze se nedostanete na stránky s grafikou, aniž byste byli upozorněni • přihlášení

Mobilní verze je spjatá s tou grafickou. U každého článku v grafické verzi najdete hned pod nadpisem odkaz Textová verze, který zobrazí článek v textové, tedy v mobilní verzi MobilManie. Pokud při čtení dáváte přednost čistému textu bez rušivé grafiky kolem, určitě si tento odkaz oblíbíte.

Z grafickou verzí je dále provázání zobrazování diskuzí. Vzhledem k datové optimalizaci jsme do diskuzí v mobilní verzi nezařadili přepínač, který řadí diskuze buď klasicky do stromu nebo do sloupce podle času. Standardně jsou diskuse řazeny klasicky do stromu, ale pokud dáváte přednost chronologickému řazení, přihlaste se v grafické verzi MobilManie a u kterékoli diskuse toto nastavte. Po přihlášení v mobilní verzi se začnou i zde řadit diskuse podle vašich představ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zobrazení diskuze pod článkem • psaní příspěvku - pokud jste přihlášení pole se automaticky vyplní • můj nový příspěvek v diskuzi

S MobilManií všude

Nová mobilní MobilMania vám poskytne všechny aktuální informace ze světa mobilních komunikací a komfort při čtení přímo v mobilu. Nezapomeňte si proto do svých záložek v Opeře Mini a dalších mobilních prohlížečích zapsat novou položku: www.mobilmania.mobi.

Diskuze (46) Další článek: Nokia Intellisync Wireless Email také pro Sony Ericsson

Témata článku: Ostatní, Mobil, Mobil m, MobilMania, Stejný obsah, Správný mobil, Chronologické řazení


Určitě si přečtěte