Xcute DV1: mobil s opravdovou videokamerou

Nový telefon DV1 od neznámé firmy Xcute Mobile nabídne fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Největší zajímavost je ale možnost natáčet video s rozlišením VGA a rychlostí 30 obrázků za sekundu.
Xcute DV1: mobil s opravdovou videokamerou

Aby bylo hned na začátku jasno. S výrobkem tchajwanské firmy XCute jste se na MobilManii mohli setkat už v lednu. Psali jsme o prvních informacích k zajímavému telefonu s označením V8. XCute mezi tím tento mobil přejmenoval na DV1 a my známe další podrobnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Véčko s největším kloubem

XCute DV1 se může jevit jako docela rozměrné véčko. Jeho rozměry jsou 90 × 46 × 26 milimetrů a hmotnost dosahuje 121 gramů. Pokud si ale uvědomíme, co vše v sobě tento přístroj skrývá, přestanou se nám tyto rozměry zdát velké.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled rozhodně zaujme mohutný kloub, který umožňuje rozevírání véčka do všech směrů. To se hodí především při pořizování fotografií a natáčení videa. V takovém případě se přístroj dá držet jako běžná mini DV kamera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na horní straně najdeme poměrně malý displej zobrazující 65 tisíc barev. Displej na první pohled klame. Jeho funkční plocha je totiž mnohem menší, než se může zdát ve vypnutém stavu, kdy dojem zvětšuje rámeček kolem.

Na horní straně kloubu je poměrně velký reproduktor, který poslouží v případě hlasitého odposlechu, nebo pro hlasité přehrávání MP3. Pod objektivem jsou pryžovým krytem chráněné konektory USB, sloty na paměťové karty mini SD, zdířka pro sluchátka a nabíječku.

Levou stranu kloubu tvoří objektiv fotoaparátu a pravou nezvyklý kruhový přepínač. Podobně jako na digitálních fotoaparátech umožňuje přístup k jednotlivým základním funkcím přístroje, jako je focení, video, telefon, nebo MP3 přehrávač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní displej toho telefonu zobrazuje 16,7 milionů barev. V tomto ohledu patří XCute k nejlepším, může se měřit jen s nedávno představenými mobily Panasonic. Klávesnice má velká tlačítka, ale z toho ještě nelze poznat, jak příjemně se na ní bude psát.

Výborný fotoaparát

Tím hlavním, co by mohlo přilákat zákazníky, je integrovaný fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Nabízí také mnoho dalších nastavení, jako je například ostrost, vyvážení bílé, uživatelskou kompenzaci expozice a pět úrovní kvality snímku. Fotografie lze také pořizovat v černobílém, inverzním režimu nebo v sépii. Přístupné jsou rovněž kreativní programy pro tvorbu portrétů, zachycení krajiny, noční fotografie nebo sportu.

Stále nezvyklé jsou u fotomobilů také možnosti měření expozice. Můžete si zde vybrat, jestli má přístroj měřit bodově nebo plošně. Zakázat nebo povolit můžete i blesk. Fotoaparát nabízí samospoušť.

Velmi propracované jsou možnosti vestavěné videokamery. Nejenže dokáže zachycovat videosekvence s rozlišením 640 × 480 bodů, zvládne to ale navíc ve velmi dobrých rychlostech 30, 24 nebo 15 obrázků za sekundu. Video vypadá opravdu velmi dobře.

XCute DV1 poslouží i jako MP3 přehrávač. Hudební soubory lze ukládat buď do interní paměti o velikosti 20 MB, nebo na vyměnitelné paměťové karty. Hudbu potom můžete poslouchat prostřednictvím stereofonních sluchátek nebo z hlasitého reproduktoru.

Ostatní funkce

DV1 samozřejmě umí telefonovat, pracovat se zprávami, pomůže také s plánováním denního rozvrhu. Pro ženy je připravený menstruační kalendář. Přístroj dále nabízí tradiční převodník jednotek a wapovat budete prostřednictvím GPRS třídy 10

Mobilní telefon by se na evropském trhu měl objevit do poloviny tohoto roku a cena se odhaduje na 500 eur, což po přepočtu činí asi 15 tisíc korun. U nás se s ním ale s největší pravděpodobností nikdy nesetkáte.

Tip: přečtěte si anglickou recenzi telefonu na serveru Mobile Burn


Klíčové vlastnosti 

  • 16,7 milionů barev
  • MP3 přehrávač
  • slot na paměťové karty
  • fotoaparát s rozlišením 3 Mpx
  • video v rozlišení VGA a 30 snímcích za sekundu
Diskuze (12) Další článek: Eurotel Go: po páté SMS zprávě jsou ostatní zdarma

Témata článku: Velký reproduktor, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15