Xiaomi Black Shark bude pořádné monstrum. Spíše herní tablet než kapesní mobil

Když jsem včera psal o příchodu herního mobilu Xiaomi, narazil jsem na rendery čehosi, co připomíná Nintendo Switch. Zdály se mi trochu odtržené od reality, takže jsem je nepoužil, ale dnes se objevila fotka stejného stroje. Kvalita je mizerná a rozlišení malé, takže ji těžko můžeme brát jako definitivní potvrzení, ale jestli to tam opravdu bude, tak Xiaomi chystá opravdové herní monstrum – spíše herní tablet, než mobil.

Pokud budeme odhadovat rozměry podle konektorů, pak bude mít displej úhlopříčku cca 5,7" a poměr stran 16:10. Ostatní spekulované parametry uvedené níže zůstávají, datum premiéry v pátek 13. dubna také. Přiložené benchmarky (viz galerie) zdaleka překonávají současnou špičku žebříčku Antutu:

Původní článek vyšel ve středu 4. dubna s následujícím nadpisem:

Xiaomi potvrdilo nadupaný herní mobil. Černý žralok připlave příští týden

Utekl teprve týden od premiéry bezrámečkového Mi Mix 2S a Xiaomi oznámilo další velkou akci. Znovu se odehraje v Šanghaji, tentokrát v pátek 13. dubna a představí se  projekt Black Shark – špičkově vybavený smartphone orientovaný na hry.

Těžko říct, co to v dnešní době znamená, vždyť i ty nejnáročnější hry z Google Play zvládnou i mobily střední třídy. Ale nechme se překvapit.

Telefon pravděpodobně vůbec neponese logo Mi, ale pouze žraloka, který se ve znaku nahání s drakem. Uvnitř nelze čekat nic jiného než Qualcomm Snapdragon 845, doplní jej 8 GB RAM aúložiště o kapacitě až 256 GB. U displeje lze čekat obnovovací frekvenci 120 Hz. Black Shark se na trhu postaví Razer Phonu, „Žralok“ by však měl být výrazně levnější.

Via GSM Arena

Diskuze (4) Další článek: Pokémon Go slaví Den Země. Pošle hráče do přírody sbírat odpadky

Témata článku: Xiaomi, Střední třída, Mobilní hry, Spekulace, Qualcomm, AnTuTu, Nintendo, Současná špička, Příští týden, Herní tablet, Black Shark, Displej, Drake, GSMArena, Obnovovací frekvence, Monstrum, Kapesní mobil, Herní mobil, Dnešní doba, Stejný stroj, Žralok, Mobil, Následující nadpis, Šanghaj, Původní článek


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29