Xiaomi boduje v crowdfundingu a láká na levné elektrokolo a elektrický skateboard

Xiaomi, to ani zdaleka nejsou jen mobily. Pod svou značkou nabízí kde co od slunečních brýlí po nábytek. Taktika je jednoduchá: silná značka, nízké ceny, masivní prodeje. Nedávno Mi na jednom z čínských crowdfundingových portálů uspělo s chytrým elektrickým skateboardem a chytrým elektrokolem. Oba produkty vybraly násobně větší sumy, než žádaly.

Acton Smart Electric Skateboard

Skateboard od (kupodivu kanadské) značky Acton z hliníkové slitiny a javorového dřeva má rozměry 70 × 20 × 13,5 cm a nosnost 100 kg. Skateboard pohání 500W motor od LG schopný vyvinout rychlost až 22,5 km/h, přitom zvládne až 15% stoupání.

Ze spodní strany prkna výrobce umístil desatero baterií Samsung 18650, které skateboardu poskytují dojezd až 12 km na jedno nabití. To trvá cca 90 minut, na stav baterie upozorní čtveřice led diod nebo připojený smartphone.

Skate ovládáte pomocí bezdrátového ovladače, kterým volíte rychlost, případně s jeho pomocí lze díky integrovaným brzdám snadno zastavit. Skrze mobilní aplikaci máte pak přehled o tom, kolik kilometrů jste s ním najeli, průměrnou rychlost, případně využítí baterie.

V crowdfungingu si za Acton skateboard řekli 999 yuanů (cca 3 400 Kč):

Pokud se podíváme, za jaké ceny Acton prodává v Kanadě a v USA je cena proti srovnatelným modelům méně než poloviční. Není tedy divu, že cíl 500 prodaných kusů byl několik dní od spuštění kampaně překonán téměř čtyřnásobně.

Himo V1

Druhým úspěšným produktem je chytré elektrokolo HIMO V1. To sice na pohled může působit spíše jako dětská hračka (má jen 12" kolečka), ale nenechte se zmást. HIMO bylo narozdíl od různých čínských pokusů navrženo jako elektrokolo už od svého základu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
To lze vidět už i na voděodolné krabičce pro baterii, která elegantně zapadá do rámu. Baterie kromě 250W motůrku (rychlost až 20 km/h) napájí i světla.

Na jedno nabití nabídne dojezd až 50 km, nabití trvá cca 6,5 hodiny. K ovládání motorku a sledování ujetých kilometrů, rychlosti či stavu baterie slouží monochromatickým displej na řídítkách.

Ačkoliv malá kolečka či zdlouhavé nabíjení mohou odrazovat, faktem zůstává, že HIMO se v crowdfundingové kampani prodává za skvělých 1 699 juanů, což je v přepočtu pouhých 5 800 Kč. A za takovou cenu, už plně vybavenému elektrokolu ledacos odpustíte. Není divu, že cíl prodaných kusů téměř týden před koncem překonalo hned desetinásobně.

 

Diskuze (1) Další článek: TicWatch Pro jsou hodinky 2 v 1. Mají dva displeje a nabité vydrží až měsíc

Témata článku: Xiaomi, Mobilní aplikace, Čína, USA, Sport, Chytré věci, Kanada, Chytrá kola, Připojený smartphone, Monochromatický displej, Brzda, Yüanů, Crowdfunding, Nízká cena, Elektrokolo, Sluneční brýle, Kanadská značka, Elektrický skateboard, Nosnost, Dětská hračka, Průměrná rychlost, Ujetý kilometr, Silná značka, Masivní prodej, Dětská hra


Určitě si přečtěte