Xiaomi Haylou Solar: solární panel nemají, ale se silnou baterkou a IP68 je koupíte za pár drobných

Ve spolupráci s partnerem představuje Xiaomi nové hodinky Haylou Solar, které nabízí minimalistický design, voděodolnost, extrémně nízkou cenu a překvapivě košatou výbavu.

Kdo ví, z jakého důvodu Xiaomi pojmenovalo hodinky Solar, ale fotovoltaiku v nich nehledejte. Do drobného těla s 1,28" LCD displejem výrobce vměstnal konvenční baterii o kapacitě 350mAh, což v kombinaci s jednoduchým proprietárním systémem znamená skvělou výdrž až 30 dní. Při aktivním měření srdečního tepu výdrž klesne na polovinu.

S hodinkami lze měřit 12 sportovních aktivit jako je chůze, běh, cyklistika, jóga a další. Bohužel chybí plavání – navzdory voděodolnosti IP68. Hodinky lze používat i k zobrazováním notifikací, a to z telefonů s Androidem (4.4+) či iOS  (8.0+) připojených skrze Bluetooth 5.0.

Tím nejzajímavějším na hodinkách je cena: pouhých 149 juanů, což je dokonce méně, než za kolik se v Číně prodává populární Mi Band 4. S přihlédnutím k tomu by se česká cena mohla pohybovat někde okolo 650 Kč! Hodinky však teprve dokončily crowdfundingovou kampaň a do prodeje přijdou 18. května. Zda, případně kdy se dostanou i k nám, vás budeme informovat.

Via: GSM Arena

Váš názor Další článek: NÁVOD: Jak naučit Face ID, aby vás poznalo i s rouškou

Témata článku: Xiaomi, Android, Chytré hodinky, Hodinky, Bluetooth, iOS, Čína, Chytré náramky, Smartwatch, Wearables, Výdrž, Software pro hodinky, Youpin, Baterka, Panel, GSMArena, Solární panely


Určitě si přečtěte