Xiaomi má chytré zpětné zrcátko do auta. Integruje neskutečnou sbírku funkcí

Chytré zpětné zrcátko Xiaomi 70 Steps Smart Rearview Mirror je výsledkem crowdfundingové kampaně a prý integruje všechny hlavní potřeby, které řidiči mají.

Nepřekáží výhledu z vozu, v zaparkovaném autě je nenápadné, uživatelské prostředí je jednoduché a uzpůsobené tak, aby co nejméně rušilo za jízdy, přitom si zachovává původní funkci zpětného zrcátka. Integrovaná GPS pohlídá maximální dovolenou rychlost, napojení na senzory pomůže s parkováním a silným trumfem je integrace kamery pro zachycení krizových situací v provozu (1080p, 30fps).

Advanced Driver Assistance System slibuje upozornit na riziko havárie, přejetí dvojité plné čáry, pohlídá auto schované ve „slepém úhlu“ a v koloně vás upozorní, že se vozidlo před vámi dalo do pohybu. Integrovaná Wi-Fi poslouží pro real-time přenos videa do aplikace ve smartphonu, opačným směrem může „téct“ hudba, ovládání je v přehledné formě na displeji zrcátka. Samozřejmostí je zobrazení navigace, nebo přijímání hovorů, Smart Rearview Mirror poslouží jako handsfree, má mikrofon i reproduktor.

S tímhle videem šlo Xiaomi do crowdfundingové kampaně:

Instalace je jednoduchá, prostě jej připevníte na původní zrcátko. Komplikací bude snad jen nutnost přivést napájecí kabel. O operačním systému nevíme mnoho, jen že mu výrobce říká YunOS. Xiaomi 70 Steps Smart Rearview Mirror stojí 255 dolarů, což je cena rozhodně zajímavá, ale v tomto případě bych se trochu obával lokalizace do angličtiny (natož češtiny).

Xiaomi 70 Steps Smart Rearview Mirror ve zkratce

  • rozměry a hmotnost: 304 × 76 × 40mm, 393 g
  • čipset: MediaTek MT8665, frekvence 1,5 GHz
  • integrovaná kamera: senzor OmniVision OV2718 o rozměrech 1/2,9", světelnost f/1,8, objektiv se šesti skleněnými čočkami, úhel záběru 160°, záznam 1080p při 30fps, ukládání na paměťovou kartu microSD
  • konektivita: Bluetooth 4.0 BLE, Wi-Fi (a/b/g/n), 2G/3G/4G
  • displej: IPS o úhlopříčce 8,88",  rozlišení 1920 × 480 pixelů
  • provozní teplota: -20 až 70°C
  • lokalizace: GPS/ GLONASS
  • další: FM rádio, gyroskop, akcelerometr
  • baterie: Li-Pol 370 mAh

Jak se takové chytré zrcátko instaluje:

Diskuze (26) Další článek: O2 zlevnilo většinu starších iPhonů. Nejmenší model SE je za 9 tisíc

Témata článku: Pro řidiče, Příslušenství, Čína, Wi-Fi, IPS, Uživatelské prostředí, Lokalizace, Provozní teplota, Integrovaný wi-fi, Integrovaná kamera, Operační systém, Crowdfundingová kampaň, Kolon, Dolar, OmniVision, Zrcátko, Krizová situace, Napájecí kabel, Opačný směr, Skleněná čočka, Zpětné zrcátko, Zaparkované auto, Silný trumf, Paměťová karta, Integrované GPS


Určitě si přečtěte