Xiaomi Mi Band 5 vůbec poprvé mimo Čínu nabídne NFC, a zřejmě i mikrofon

Chytré náramky Xiaomi jsou jakýmsi etalonem chytrých fitness doplňků, ovšem čínský výrobce svou domovskou zemi stále odděluje od zbytku světa. A bylo to vidět i v případě aktuální generace náramku Mi Band 4. Zatímco čínská verze dostala NFC a mikrofon (a její první milion se prodal již za osm dní), evropská varianta si musela nechat zajít chuť. 

NFC v náramku může být v Číně použito např. pro bezkontaktní platby nebo místo čipové karty při dojíždění v MHD. Mnoho neoficiálních dovozců navíc Mi Band 4 objednávalo přímo čínskou verzi náramku s NFC, a Xiaomi si toho je velmi dobře vědomo. A zřejmě díky tomu se NFC dostane i do globální varianty připravovaného náramku Mi Band 5. Jeho představení se očekává ve druhém čtvrtletí příštího roku, a podle aktuálních spekulací by měl být náramek zase o něco výkonnější, vybavenější a více odolnější.

Stejně jako v předchozích letech se o jeho samotnou výrobu postará společnost Huami, se kterou značka Xiaomi souběžně pracuje na několika projektech. A tato spolupráce není žádným překvapením, Xiaomi totiž nemůžeme brát jako běžného výrobce. V oblasti elektroniky dělá Xiaomi věci trochu jinak, než je běžně zvykem.

Představení aktuální generace náramku Mi Band 4:

Zdroj Tizenhelp

Diskuze (5) Další článek: Autoblow AI: Umělá inteligence se dívala na Pornhub a pomohla vytvořit dokonalý simulátor orálního sexu

Témata článku: Xiaomi, NFC, Chytré náramky, Čína, Spekulace, Mi Band 4, Wearables, Čínská verze, Náramek, Huami


Určitě si přečtěte

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73