Xiaomi Mi Mix 2S mezi elitou. Fotí stejně dobře jako iPhone X

Nedávno představený bezrámečkový smartphone Xiaomi Mi Mix 2S se může porovnávat se smartphonovou špičkou také v oblasti fotoaparátu. Známý portál na testování fotoaparátů ve smartphonech DxOMark Mobile si vzal tentokrát na mušku novinku čínské značky a výsledek je více než slušný.

V celkovém skóre, které kombinuje výsledky statického fotografování i natáčení videa, získal Mi Mix 2S dohromady 97 bodů, což jej staví po bok smartphonů Apple iPhone X a Huawei Mate 10 Pro, které jsou považovány za fotografickou špičku. Před Xiaomi zůstal pouze Pixel 2, nový Galaxy S9+ a premianti Huawei P20 a P20 Pro.

DxOMark chválí zejména kvalitní systém fázové detekce u autofokusu a dobrý poměr ostrosti snímků proti vyhlazování šumu. Dobře si duální fotoaparát Mi Mixu 2S dokáže poradit i ve zhoršených světelných podmínkách. Uspokojivě test hodnotí funkci HDR – dynamický rozsah je u některých konkurentů lepší – a jako přínos vidí i duální fotoaparát s tvorbou snímků s rozostřeným pozadím (bokeh). U videa zabodovala elektronická stabilizace.

Mi Mix 2S je aktuální vlajkovou lodí Xiaomi:

Diskuze (5) Další článek: Herní smartphony jsou v módě. Nubia brzy ukáže svou novinku Red Magic

Témata článku: Xiaomi, Duální fotoaparát, Fotoaparát, DxOMark, Fotomobily, Bokeh, Xiaomi Mi Mix 2S, Dynamický rozsah, Gallery, Celkové skóre, Známý portál, Čínská značka, Premiant, Rozostřené pozadí, Elita, DxOMark mobil, Elektronická stabilizace, Smartphonová špička, Xiaomi, Kvalitní systém, Dobrý poměr, Fázová detekce