Xiaomi Mi Mix Alpha si ke 100% rekordu pomůže displejem protaženým až na záda

U smartphonů se pomalu rozjíždí trend tzv. Waterfall displejů, které díky extrémnímu bočnímu zakřivení nabízejí poměr plochy displeje k ploše čelní strany blížící se ideálním sto procentům. Jako příklad můžeme uvést nový Huawei Mate 30 Pro nebo Vivo NEX 3, které má displej přes 99,6 % čelní plochy! Xiaomi chce tuto metu pokořit, byť prostoru k tomu už moc nemá. Nebo snad ano? Podle renderů to vypadá na to, že číňané brzy vyrukují s displejem, který bude zabírat více než 100 procent čelní strany! A pomůžou si k tomu jednoduchým trikem - displej protáhnou až na záda smartphonu.

Nasvědčuje tomu pozvánka Xiaomi na zítřejší tiskovou konferenci, kde je vidět smartphone vložený do knihovničky. Zakřivený displej skutečně z vnější strany připomíná vazbu knihy. A když se podíváme na uniklé rendery, snahy Xiaomi jsou zřejmé. Nový model kompletně obalí do displeje, zbude pouze jeden pruh, v němž budou vsazeny fotoaparáty a potřebné snímače.

Novinka bude formálním nástupcem Xiaomi Mi Mix 3, ovšem v reálu dostane zcela nové označení - Xiaomi Mi Mix Alpha. Ve výbavě telefonu nemá chybět Snapdragon 855+ a zřejmě ani 108MPx fotoaparát, na němž Xiaomi spolupracovalo se Samsungem. Bude to právě nastupující trend Waterfall displejů, který převezme vládu nad skládacími zařízeními, která se na trhu zatím příliš nepředvedla?

Mi Mix Alpha bude nástupcem Xiaomi Mi Mix 3:

Zdroj Twitter

Diskuze (10) Další článek: RECENZE: Huawei P Smart Z – selfie v periskopu. To je, oč tu běží

Témata článku: Xiaomi, Smartphony, MIUI, Fotoaparát, Vlajková loď, Čína, Spekulace, Snapdragon, Zakřivený displej, Waterfall displej, Plocha, Status, Záda, Čelní strana, Vivo NEX, Xiaomi Mix Alpha