Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Nový rok 2020 přivítal novou alianci tří velkých výrobců smartphonů. Xiaomi, Oppo a Vivo se sdružily do subjektu s anglickým názvem „Peer-to-Peer Transmission Alliance“. Úkolem aliance bude vyvinout a implementovat nový systém bezdrátového přenosu souborů mezi zařízeními různých značek. Trio se nebrání ani přibírání nových členů.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie má vycházet ze souborového systému, které Xiaomi používá v rámci vlastní nadstavby MIUI 11 a kterou majitelé těchto telefonů znají jako službu Mi Share. Výhodou bude přenášení různých typů souborů mezi zařízeními těchto tří značek tzv. „na jedno kliknutí“. Podporovány budou různé typy souborů od dokumentů, fotografií, audia, videa a dalších.

Rychlý přenos přes Wi-Fi P2P

Hlavní princip spočívá v přímém spárování dvou zařízení bez nutnosti účasti serveru nebo cloudu. Zařízení tak nemusí být ani připojena k internetu, pro přenos poslouží lokálně sestavené spojení přes Wi-Fi P2P, jehož napárování usnadní Bluetooth. Přenosová rychlost má dosahovat až 20 MB/s, přičemž Wi-Fi P2P nebude rušit případné připojení telefonu k internetu přes Wi-Fi – uživatel tak i během přenosu může pokračovat v práci.

Funkce bude dostupná pro smartphony s operačním systémem Android Pie a novějším, nemusí ji ale automaticky obsahovat všechny modely – půjde spíše o funkci určenou pro vyšší třídu zařízení. Aliance je připravena přijmout mezi sebe i další značky. Účast velkých hráčů jako Samsung nebo Huawei, kteří se orientují na vlastní ekosystém služeb, se nedá příliš očekávat, ale pro menší značky by to mohla být zajímavá příležitost.

Diskuze (2) Další článek: Zapomeňte na Galaxy S11. Samsung v roce 2020 představí Galaxy S20

Témata článku: Oppo, Vivo, Xiaomi, Technologie, Wi-Fi, MIUI, Bluetooth, Aliance, Nový způsob, Android Pius, Samsung nebo Huawei, Přenos dat, Internet, Přenos, Zařízení


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

RECENZE: Nokia 7.2 – elegantní odkaz na fotografické Lumie

RECENZE: Nokia 7.2 – elegantní odkaz na fotografické Lumie

** Jednoduchost, elegance a čistý operační systém, to je Nokia 7.2 ** Hlavním tahákem je velmi pěkný displej a kvalitní fotoaparát ** Naopak zklamáním bude výsledné video či obyčejná sluchátka

Jakub Vrbacký | 8