Xiaomi otevírá vývojové centrum ve Finsku. Bude zde pracovat na fotoaparátech pro mobily

Xiaomi otevírá vývojové centrum ve Finsku. Bude zde pracovat na fotoaparátech pro mobily

Xiaomi pokračuje ve svých snahách stát se světovým technologickým lídrem nejen v oblasti chytrých telefonů. Firma v uplynulých dnech oznámila otevření výzkumného a vývojového centra (R&D) ve finském Tampere. Zde se zaměří na technologie související s fotoaparáty ve smartphonech, konkrétně softwarové algoritmy, strojové učení, zpracování obrazu i videa a umělou inteligenci.

Klepněte pro větší obrázek
Tým výzkumníků Xiaomi ve finském Tampere zatím čítá okolo 20 pracovníků, časem se ale bude rozrůstat (Zdroj: Xiaomi)

Vývojový tým v Tampere bude dosud největší, jaký Xiaomi sestavilo mimo domovskou Čínu. Sídlí v blízkosti kampusu Univerzity Tampere, z níž může čerpat mnoho talentovaných výzkumníků a inženýrů. Mobilní technologie mají ve Finsku dlouhou tradici zejména díky společnosti Nokia. Ta musela po zrušení mobilní divize propustit mnoho pracovníků, kteří ale stále zůstali v oboru a začali pracovat pro jiné firmy. Svoje R&D centra má ve městech Helsinky a Tampere také například čínský Huawei.

Váš názor Další článek: Končí ten, který to začal. Google uvolní VR brýle Cardboard jako Open Source

Témata článku: Xiaomi, Technologie, Fotoaparát, Mobilní fotografie, Čína, Byznys, Výzkum a vývoj, Vývoj cen, Mobil, Finsko, Centrum, Helsinky, MOBI, R & AMP, Tampere, Vývojové centrum, Výzkumník


Určitě si přečtěte