Xiaomi pořádá svolávací akci na koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter M365

Jde o přesně identifikovanou sérii 10 257 kusů těchto populárních koloběžek rozptýlenou po celém světě. Ve výčtu cílových zemí Česko chybí, ale vzhledem k volnému pohybu zboží se některé kusy mohly dostat i k nám. Zda se vás „svolávačka“ týká, zjistíte jednoduše, zadejte své výrobní číslo (může vypadat třeba takto: S/N 21074/00000316) do políčka ve spodní části tohoto webu.

Klepněte pro větší obrázek
Vložte výrobní číslo, opište bezpečnostní kód a hned víte, na čem jste. Pokud se akce týká vaší koloběžky, instrukce budou následovat.

Důvodem svolávací akce nejsou prasklé západky skládacího mechanismu (zobáčky) u prvotní verze 1.1, kde byl tento komponent vyroben z hliníku. K poškození tohoto komponentu dochází pouze v případě špatného/neodborného zásahu do skládacího mechanismu při pokusu o neodborné seřízení.


Překlad celé výzvy společnosti Xiaomi

Od doby našeho založení klade společnost Xiaomi důraz především na to, aby byly veškeré nabízené produkty bezpodmínečně bezpečné, kvalitní, a přesto cenově dostupné.  

V nedávné době jsme byli uvědoměni o potenciálním bezpečnostním problému s elektrickou koloběžkou Xiaomi Mi Electric Scooter (model: M365). Bylo zjištěno, že v omezeném počtu vyrobených jednotek má šroub ve skládacím mechanismu potenciál se uvolňovat, což může způsobit za jízdy neúměrný tlak na hlavní vertikální díl, který se vlivem tlaku může oddělit od hlavní konstrukce koloběžky.

Bylo zjištěno 10 257 kusů produktů s touto vadou. Byly vyrobeny mezi 27. říjnem a 5. prosincem 2018 a byly dovezeny do zemí: Velká Británie (7849 ks), Německo (613 ks), Španělsko (509 ks), Dánsko (258 ks), Kazachstán (200 ks), Barma (175 ks), Kolumbie (97 ks), Turecko (80 ks), Laos (79 ks), Itálie (37 ks), Maďarsko (34 ks), Řecko (31 ks), Jižní Korea (30 ks), Macao (25 ks), Spojené arabské emiráty (22 ks), Belgie (17 ks), Portugalsko (16 ks), Singapur (14 ks), Rusko (1 ks), Thajsko (1 ks), a dále 169 kusů Xiaomi Mi Electric Scooter s neidentifikovanou zemí určení. Reálné počty se mohou lišit v důsledku volného pohybu zboží mezi státy.

Dotčená výrobní čísla (S/N) se pohybují v rozmezí 21074/00000316 až 21074/00015107 a 16133/00541209 až 16133/00544518.

Pro potenciálně zasažené kusy nyní zahajujeme bezpečnostní svolávací akci. Začíná 26. června 2019 ve Velké Británii a 1. července 2019 v dalších zemích.

Zákazníkům s dotčeným sériovým číslem (viz výše), doporučujeme okamžitě přestat používat Xiaomi Mi Electric Scooter (M365), dokud se neurčí, zda se jejich produktu týká svolávací akce.

Úzce spolupracujeme s dodavatelem našeho Xiaomi Mi Electric Scooter, aby napravil vzniklý problém. Upřímně se omlouváme za jakékoliv obavy či problémy, které mohly našim zákazníkům v souvislosti s použitím vadného kusu produktu vzniknout.

Upozornění: Pokud si všimnete, že se na koloběžce uvolnil šroub, nepokoušejte se tento problém vyřešit sami. Důrazně doporučujeme všem uživatelům, aby si před použitím přečetli naše pokyny. Zároveň upozorňujeme, že všechny koloběžky, které byly jakýmkoliv způsobem uživatelsky upraveny či modifikovány, a to jak fyzicky či softwarově, nejsou součástí svolávací akce.

Jak zjistit, zda je váš Xiaomi Electric Scooter (M365) předmětem svolávací akce?

Spotřebitelé, kteří produkt zakoupili, mohou snadno určit, zda jejich koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter (M365) podléhá podmínkám svolávací akce, a to zadáním sériového čísla do pole v odkazu:

https://www.mi.com/global/support/mi-electric-scooter-recall-program

Pokud je vaše zařízení součástí programu pro bezpečné stažení produktu, okamžitě obdržíte výzvu k zadání e-mailové adresy. Do 72 hodin obdržíte další informace týkající se opravy Xiaomi Mi Electric Scooter bez nákladů.

Vážíme si Vaší spolupráce v této důležité záležitosti.

Diskuze (7) Další článek: LG ukazuje, k čemu je dobrý doplňkový kryt Dual Screen se sekundárním displejem

Témata článku: Xiaomi, Akce, Koloběžky, Rusko, Problém, Elektromobilita, Svolávací akce, Barma, Jižní Korea, Kus, Kolumbie, Výrobní číslo, Macao, Kazachstán, Maďarsko, Koloběžka, Portugalsko, Spojené arabské emiráty, Belgie, Velká Británie, Singapur, Dánsko, Thajsko, Turecko, Španělsko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 16

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

** Všudepřítomný důraz kladený na fotoaparát se opět vyplácí ** Po úspěchu top modelů nasadil P30 Lite sebevědomou cenovku ** I přes některé nedostatky se, myslím, bude prodávat o sto šest

Jakub Vrbacký | 49