Xiaomi představí 25. dubna očekávaný Mi 6X a to hned v pěti barevných verzích

Čínské Xiaomi začalo rozesílat pozvánky na tiskovou konferenci, která se uskuteční 25. dubna. Hlavním bodem programu bude představení našlapaného smartphonu Xiaomi Mi 6X, a také levnějšího Xiaomi Mi A2 na platformě Android One. Představení se odehraje ve Wuhanu, hlavním městě čínské provincie Hubei, kde stávající šéf Xiaomi, Lei Jun, získal v roce 1991 vysokoškolský diplom.

Takto vypadá grafická nadstavba MIUI 9 od Xiaomi:  

Xiaomi Mi 6X bude klást důraz na 20MPx duální fotoaparát, který můžeme vidět i na doposud zveřejněných tiskových fotografiích. Telefon má mít 5,99" širokoúhlý LCD displej s rozlišením 2 160 × 1 080 pix a poběží na Snapdragonu 626 se 4GB RAM a 64GB interní pamětí. Mi 6X má však mít vcelku podprůměrnou baterii s kapacitou 2 910 mAh.

Druhá novinka, Xiaomi Mi A2, bude identickým dvojčetem, ovšem s tím rozdílem, že poběží na čistém Androidu pod hlavičkou Android One. Mi 6X bude využívat nadstavbu MIUI poslední generace. 

Zdroj miui

Diskuze (1) Další článek: ZTE „má po ptákách“. Sedm let nesmí používat žádné americké technologie a software

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Duální fotoaparát, Čína, Spekulace, MIUI, Vlajková loď, Nadstavba, Tisková konference, Hlavní bod, Grafická nadstavba, Představení, Xiaomi, Identické dvojče, Lei Jun, Širokoúhlý LCD, Našlapaný smartphone, Barevná verze, Interní paměť, Hlavní město, Podprůměrná baterie, #Xiaomi, Druhá novinka, Poslední generace


Určitě si přečtěte