Xiaomi představilo novou smartphonovou značku CC. Jen nové modely jaksi chyběly

Lákat na představení nové modelové řady či dokonce podznačky, představit ji a pak v ní neoznámit vůbec žádný telefon - to by si dnes zřejmě troufl málokdo. Čínské Xiaomi však chce často jít „proti proudu“, a přesně tak se i stalo. Šéf Xiaomi Lei Jun poodhalil, že za modelovou řadou CC se skrývá slogan „Colorful & Creative“, a že bude vyvíjena týmem „Chic & Cool 90“.

Řada měla hned od startu obsahovat dva modely, o kterých se již několik dní spekuluje. Prvotinou měl být Xiaomi CC9, který by odkazoval na letošní devítileté výročí firmy. Telefon má mít vyklápěcí modul ze zadní strany, jemuž vévodí 48MPx fotoaparát, výkon má dodávat Snapdragon 730. Perleťová bílá s růžovými detaily se má zalíbit zejména dámskému osazenstvu. Ořezaný Xiaomi CC9e má vypadat podobně jako Mi 9, výkon mu dodá Snapdragon 712, 4 000mAh baterii půjde dobít 18W nabíjením. Ke 48MPx foťáku se ještě přidá 32MPx selfie.

Řada CC má být podle některých dokonce samostatnou podznačkou Xiaomi, jejíž telefony mají být navrhovány studenty umění a cíleny na mladé trendy uživatele, kteří chtějí „lépe definovat sami sebe“. Z pohledu designu mají nové modely ctít estetický koncept „Xiaomi X Meitu AI Aesthetics Lab“, který bude zkombinován s pokročilými fotoaparáty a s „překrásnou“ technologií. Mezi řádky tak Xiaomi sděluje, že při focení bude hojně využívat různé filtry a také umělou inteligenci, a to více, než kdy dříve. Vše jsou zatím jen marketingové slogany, až první zařízení ukáží, kterým směrem chce značka Xiaomi CC vlastně směřovat. 

Konstrukce fotoaparátu má být podobná jako u Zenfonu 6 od Asusu:

Zdroj Weibo

Diskuze (1) Další článek: U T-Mobilu si můžete aktivovat neomezený internet zdarma. Tady je návod

Témata článku: Xiaomi, Smartphony, Mobilní fotografie, Fotoaparát, Spekulace, Snapdragon, Názvosloví, Značení, Portfolio, CC, Značka, Model, Xiaomi Lei Jun, Modelová řada, Meitu, Zenfonu, Pře, Nový model, Telefon, Slogan


Určitě si přečtěte