Xiaomi řeší nezvyklý problém. Aktualizace na Android 10 mohla zničit displej

Snaha výrobců dodat co nejaktuálnější verzi systému i pro starší modely na trhu je chvályhodná, ale rozhodně by se nemělo podcenit důkladné otestování chování takové aktualizace na starším železe. Xiaomi v souvislosti s updatem modelu Mi A2 Lite nyní řeší poněkud netradiční problém – některým uživatelům update poničil displej a znefunkčnil tak prakticky celý telefon.

Mi A2 Lite je jeden z několika málo modelů Xiaomi, který neobsahuje nadstavbu MIUI, ale běží na čistém operačním systému Android. V uplynulých dnech obdržel tento dva roky starý model aktualizaci na Android 10. Jeden z uživatelů na fóru Reddit.com založil vlákno, kde informoval o následných problémech zařízení.

Po restartu aktualizovaného zařízení došlo k nerovnoměrnému podsvícení displeje ve spodní části. Ukazatel stavu baterie neodpovídal reálnému stavu dobití zařízení, navíc se telefon při připojení na nabíječku začal nezvykle zahřívat. Podobné chování potvrdili i další uživatelé ve vlákně i na fóru Xiaomi. Výrobce v tuto chvíli update stáhl, ale k příčině se zatím nevyjádřil. Aktualizace nejspíš ovlivnila jádro operačního systému, které do displeje nechalo pustit příliš vysoké napětí a tím jej poškodilo.

Via: Gizmochina.com

Diskuze (24) Další článek: Tmavý režim v Google Play dorazil na všechny Androidy. Jak jej nastavíte?

Témata článku: Xiaomi, Android, Aktualizace softwaru, Android 10, MIUI, Update, Kauzy, Problém, Xiaomi Mi A2 Lite, Model, Reddit, Starý model, Aktualizace, Uživatelé, Displej


Určitě si přečtěte