Xiaomi už je v Česku trojka a brousí si zuby na pozice Huawei a Samsungu

Xiaomi už je v Česku trojka a brousí si zuby na pozice Huawei a Samsungu

České zastoupení výzkumné společnosti Gartner zveřejnilo výsledky prodeje smartphonů ve třetím kalendářním čtvrtletí. Z globálního pohledu jde o podobná čísla, která už dříve uvedly agentury IDC a Strategy Analytics. Také u Gartneru tvoří světovou první pětku Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi a Oppo.

Gartner ovšem přidává i lokální čísla za Českou republiku. Tuzemský trh rostl ve sledovaném období meziročně o půldruhého procenta a prodalo se zde 1,113 milionu smartphonů. První čtyřku u nás tvoří Samsung (330 tisíc prodaných smartphonů), Huawei (205 tisíc), Xiaomi (190 tisíc) a Apple (170 tisíc).

Čísla Gartneru ale mohou být v rámci zemí EU zkreslená, protože do jejich metodiky vstupují díky šedému dovozu i jednotky určené pro jiné trhy než ten český. Na rozdíl od IDC a Strategy Analytics totiž Gartner sleduje prodeje koncovým zákazníkům, nikoli jen oficiální velkoobchodní dodávky od distributorů.

Komentujeme kvartální výsledky prodeje chytrých zařízení:

Diskuze (18) Další článek: Tři z nejpovedenějších her zmizely z App Storu. Vývojáři Infinity Blade vysvětlují své důvody

Témata článku: Apple, Huawei, Samsung, Xiaomi, Smartphony, Hospodaření a finance, Statistika, Evropská unie, Analýza, Gartner, IDC, Strategy Analytics, Huawei a Samsung, Sledované období, Česká republika, Šedý dovoz, Globální pohled, Trojka, Koncový zákazník, Podobné číslo, Chytré zařízení, České zastoupení, Kvartální výsledek, Zub, #Xiaomi


Určitě si přečtěte