Xiaomi vylepšuje svoji kultovní elektrickou koloběžku. Nově ujede 45 km, počítá se s ní i pro Česko

Elektrická koloběžka Xiaomi Mijia Scooter 2 (M365) je s námi už od jara 2017, její cena postupně klesala a i v Česku se z ní stal průkopnický model osobní elektrické mobility. Teď firma představuje aktualizovaný model Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro.

Hlavní novinkou je protiblokovací brzdový systém E-ABS na předním kole a systém pro rekuperaci energie, takže při zpomalování teče energie směrem do baterie. I díky tomu se zvýšil maximální udávaný dojezd z dosavadních 30 na 45 km – hlavním důvodem nárůstu však je větší baterie, která může i za růst hmotnosti z 12,5 na 14,2 kg. Xiaomi mluví o vyšší maximální rychlosti, ale v tabulce vidím stejných 25 km/h jako měla předchozí generace. Ne že by nebylo technicky možné rychlost zvednout, ale tady půjde spíše o legislativní a bezpečnostní důvody.

Líbit se bude i displej v představci řídítek. Zobrazí šest položek: okamžitou rychlost, jízdní režim, indikaci připojeného telefonu, zapnutí světel, případné výstrahy a samozřejmě procentuální stav nabití baterie.

Podle českého Xiaomi se s evolučním modelem Scooter Pro počítá také pro náš trh. Předběžný start prodeje je červen 2019 a odhad ceny zní: 14 999 Kč. Zajímavé je, že souběžně s novou koloběžkou se bude stále prodávat i ta stará, což by její cenu mělo stlačit ještě níže.

Diskuze (14) Další článek: Unikátní Instagrammerka. Jmenuje se Claire a svou GPS kreslí do map penisy, vagíny a...

Témata článku: Xiaomi, Nabíjení, Baterie, Elektromobil, Gadget, Akumulátor, Výdrž, Elektromotor, Dojezd, Koloběžka, Hmotnost, Okamžitá rychlost, Model, Stav nabití, Česká republika, Scooter, Rychlost


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

Xiaomi Mi Band 5 má větší displej, pohodlnější nabíjení a pořád skvělou cenu

Xiaomi Mi Band 5 má větší displej, pohodlnější nabíjení a pořád skvělou cenu

** Náramek dostal větší, jemnější a jasnější displej ** Xiaomi zpřesnilo měřič tepu i spánku ** Cena je pořád skvělá, ale snížila se výdrž

Lukáš Václavík | 30

RECENZE: Samsung Galaxy A51 – také letos bude tím nejprodávanějším „áčkem“

RECENZE: Samsung Galaxy A51 – také letos bude tím nejprodávanějším „áčkem“

** Otestovali jsme již druhý model letošní řady Galaxy A ** Samsung se zaměřil na kvalitnější focení, které doplňuje špičkovými AMOLED displeji ** Galaxy A51 bude mainstream, cena však meziročně o něco narostla...

Martin Chroust | 31