Xiaomi vyseklo poklonu Elvisovi. Tenhle bluetooth reproduktor vypadá jako gramofon ze 70. let

Tenhle miniaturní reproduktor se jmenuje Elvis Presley Atomic Player B612 a první zákazníky hledá na čínské obdobě Kickstarteru. Jeho trumfem je design, který odkazuje na Ameriku 70. let a všechny ovládací prvky, které vidíte, opravdu fungují. Kolečko slouží pro regulaci hlasitosti, kovový klikyhák je k přeskakování mezi skladbami a páčka s nápisem Radio On opravdu vypíná Bluetooth.

Dokonce i kov je opravdu kov, nikoliv obvyklá plastová atrapa s pokoveným povrchem. Konstruktéři se vyřádili s hliníkovou slitinou a zinkem.

Při rozměrech 63 × 47 × 30 mm a hmotnosti 130 gramů poslouží i jako větší přívěsek na klíče a baterie vystačí na 7 hodin reprodukce. Od 3W repráčku však nečekejte zázraky, tohle na večírek na ulici stačit nebude. Cena je stanovená na 37 dolarů (cca tisíc koru), tahle Elvisova pocta se dostane i mimo domovskou Čínu, ale zda se objeví i u nás, zatím nevíme.

I reklama na Atomic jako by byla vystřižená ze 70. let. Jen místo Elvise uvidíte herce asijského původu :-)

Diskuze (4) Další článek: Google Go se naučí předčítat webové stránky ve 28 jazycích

Témata článku: Xiaomi, Příslušenství, Kuriozita, Čína, Bluetooth, Reproduktory, Kickstarter, Dolar, Reproduktor, Rádio On, Kovy, Pokovený povrch, Amerika, Miniaturní reproduktor, Ovládací prvek, Poklona, Gramofon, Čínská obdoba, První zákazník, Elvis, Xiaomi, Elvis Presley, Bluetooth reproduktor, Hliníková slitina


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6