Xiaomi zakládá další samostatnou značku. Redmi odstartuje s 48Mpx foťákem

Od nynějška už žádné Xiaomi Redmi ale Redmi by Xiaomi. Řada Redmi se v portfoliu čínského výrobce stala natolik důležitou, že z ní Xiaomi vytvoří samostatnou značku. Situace je podobná jako u Poco by Xiaomi, výrobce využije stávající prodejní kanály a infrastrukturu Xiaomi, marketing bude samostatný. Čistě pod značkou Xiaomi zůstanou smartphony spadající do řady Mi. 

Alespoň v počátcích novému projektu mateřské Xiaomi výrazně pomůže. Výkonný ředitel Xiaomi, Lei Jun, s předstihem vystavil na sociální síť Weibo fotografie připravované prvotiny, která by se měla nazývat Redmi X (kódové označení „Little King Kong“). Na snímcích vidíme smartphone s kovovým šasi a skleněnými zády, na nichž je logo Redmi, čtečka otisků prstů a také největší zbraň - 48Mpx fotoaparát! Ten je ještě doplněn sekundární kamerkou a celý modul výrazně vystupuje nad plochu zad. Od foťáku se očekávají výrazně kvalitnější noční snímky.

Podpatkový „crash test“ připravované prvotiny od Redmi:

Barvy budou tři, ke klasické černé se přidá gradientní modrá a růžová. Na horní hraně bude přítomen 3,5mm jack, na hraně spodní USB-C konektor a dvojici reproduktorů. Šéf Xiaomi sice neodhalil vzhled čelní strany, dřívější spekulace napovídají, že smartphone dostane 6,3" displej s kapkovitým výřezem krytý 2,5D sklem. Výpočetní výkon zřejmě dodá Snapdragon 660 či nový Snapdragon 675, baterie má být 4 000mAh. Zbytek specifikací telefonu se dozvíme již zítra. Redmi totiž v Pekingu pořádá tiskovou konferenci, kde by značka měla oznámit své další cíle a možná i další smartphony.

Odolnost displeje nového Redmi X otestovala i „pánská skupina“:

Via Gizmochina

Diskuze (18) Další článek: Samsung chystá chytré hodinky Galaxy Sport. Víme, jak budou vypadat

Témata článku: Smartphony, Duální fotoaparát, Čína, Kovová konstrukce, Tisková konference, Notch, Tvrzené sklo, Krycí sklo, Největší zbraň, Kódové označení, King Kong, Brzká spekulace, Skleněná záda, Výkonný ředitel, Značka, Čelní strana, Foťák, Prvotina, Sekundární kamerka, Kovové šasi, Horní hrana, Lei Jun, Klasická černá, Nový projekt, Sociální síť