Xperia 1 zatím nepomohla. Sony prodalo nejméně smartphonů za posledních 9 let

Xperia 1 zatím nepomohla. Sony prodalo nejméně smartphonů za posledních 9 let

Také Sony v těchto dnech vydává kvartální výsledky hospodaření za druhé kalendářní čtvrtletí 2019. Výroba a prodej smartphonů byly začátkem roku sloučeny do jediné divize EP&S (Electronics Products and Solutions) spolu s televizory a fotoaparáty. Z výsledků lze ale vyčíst výkon původní samostatné mobilní divize. Ani tentokrát nezazářila, ale dokázala se udržet v černých číslech.

Klepněte pro větší obrázek
Smartphony Xperia jsou nově součástí společné divize s fotoparáty a televizory. Sony ale naštěstí uvádí i parciální výsledky za bývalou mobilní divizi (Zdroj: Sony)

Tržby z prodeje mobilních zařízení činily v dubnu až červnu letošního roku 100,6 miliardy jenů (cca 21,8 miliardy korun), což je meziroční pokles o 23 %. Vlivem razantních úsporných opatření v rámci nově vzniklé divize se podařilo ušetřit na provozních nákladech, a tak ani při klesajících tržbách mobilní byznys nespadl do ztráty a přinesl zisk ve výši 1 miliardy jenů (cca 217 milionů korun).

Klepněte pro větší obrázek
V rámci Sony Corporation zůstává nejvýdělečnější herní divize PlayStation (Zdroj: Sony)

To ovšem neznamená, že se Sony odrazilo ode dna. Podle informací portálu XperiaBlog.net výrobce ve sledovaném období prodal pouze 900 tisíc kusů smartphonů Xperia, což je nejslabší výsledek za posledních 9 let. V předchozím prvním čtvrtletí 2019 to bylo 1,1 milionu kusů. Vypadá to, že nová Xperia 1 zatím nemá takový prodejní účinek, jaký si společnost představovala, anebo se čísla ještě nestačila zcela promítnout, protože do Evropy se špičkový smartphone dostal až v průběhu června.

Diskuze (40) Další článek: Xiaomi láká na předprodej Mi A3. Dostanete skvělý Mi Band 4 úplně zadarmo

Témata článku: Sony, Smartphony, Hospodaření a finance, Statistika, Xperia, Peníze, Byznys, Zisky, Playstation, Sony Corporation, Evropa, Divize, Mobilní divize, Miliarda jenů, Televizor, EP & amp


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27