XTNDConnect PC: jak synchronizovat Siemens S55 s počítačem

Na včerejší článek se zkušenostmi s mobilem Siemens S55 navazujeme dalším, tentokráte se stručným popisem synchronizace telefonního seznamu, kalendáře, poznámek a e-mailů s počítačem.

Ačkoliv jsem ve včerejším článku psal, že na webu Siemensu zatím není k S55 žádný software, podařilo se mi nakonec synchronizační program objevit, a to na webu www.siemens-s55.de. Jde o program XTNDConnect PC a je zvláštní, že odkaz vede na web www.my-siemens.com; v sekci download tohoto webu totiž odkaz na tento program chybí (proto jsem jej původně ani nenašel). Na webu je ještě jeden synchronizační program, QuickSync, kterému se budu věnovat příště, stejně jako programu Data Exchange, který slouží práci s vnitřní pamětí mobilu.

Mimochodem, tento program je navlas stejný jako program, který se dodává k mobilům Sony Ericsson (mimo P800).

Po spuštění se objeví základní obrazovka, kde si zaškrtnete, co chcete synchronizovat. Na rozdíl od verze pro mobily Sony Ericssonu umí synchronizovat kromě kontaktů a kalendáře také poznámky a e-maily. Program spolupracuje s MS Outlookem a Lotus Notesem; nastavení provádíte při instalaci programu.

Klepněte pro větší obrázek

Při prvním kontaktu s mobilem si vybíráte, na jakém portu má program s mobilem komunikovat; změnu lze provést kdykoliv později z menu. Zkoušel jsem jak kabel, tak infra a Bluetooth (MSI), vše zcela bez problémů, včetně Bluetooth. Před první synchronizací doporučuji nastavit způsob řešení konfliktů duplicit, zda bude mít přednost telefon nebo Outlook; lze také nastavit, že se má program vždy zeptat, což je asi nejlepší řešení.

Klepněte pro větší obrázek

Rovněž můžete nastavit, které složky Outlooku nebo Notesu se mají synchronizovat, hodí se to např. tehdy, pokud máte více složek s kontakty či e-maily. V nastavení e-mailů lze také určit, jaké zprávy se mají synchronizovat - můžete je omezit časem a velikostí, takže lze např. přenášet jen dnešní a včerejší e-maily, které nejsou větší než deset kilobajtů. Nehrozí pak zaplnění mobilu zbytečnými e-maily.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní můžete začít synchronizovat. Pokud program narazí na konflikt, zeptá se, který záznam se má použít (pokud je takto nastaven). V případě nahrazení bude program žádat ještě potvrzení akce.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Může se také stát, že některé položky v Oulooku přesáhnou velikost pro ně určenou v S55, např. u jména firmy může být jen 16 znaků. Program se proto zeptá, zda chcete přebývající znaky oříznout. Konflikty mohou nastat i v případě synchronizace e-mailové schránky; i v tomto případě na ně budete upozorněni.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Poté proběhne vlastní kopírování nebo synchronizace. Je vcelku rychlá, déle než pár desítek sekund určitě čekat nebudete.

Klepněte pro větší obrázek

Potud je vše v pořádku. Bohužel, v kontaktech S55 nefungují některé české znaky, jako ž, š, ť, ď apod., které jsou vidět jako tečky. Znaky jako ř, č, ě nebo samohlásky s čárkami jsou vidět v pořádku. Znaky, které S55 neumí, je proto lepší nepoužívat. Jména se synchronizují v pořadí příjmení, jméno, což nejde změnit; osobně preferuji pořadí jméno, příjmení. Stejně tak nefungují stejné znaky ani v kalendáři, poznámkách nebo e-mailech. Naštěstí se alespoň v předmětu e-mailů nezobrazují znaky ISOxxx, což by mne opradvu dost štvalo.

Celkem hodnotím program dobře, vadí mi jen ta chybějící čeština. Zkrátka pro Čechy je program jen poloviční a méně využitelný. Škoda. Mimochodem, S55 neumí vyhledávat podle písmen s diakritikou, proto si dávejte pozor, abyste nepoužívali příjmení, které takové písmeno na prvním místě; v seznamu byste ho pak pomocí vyhledávání zkrátka nenašli. Hm.

Diskuze (23) Další článek: Odcházíte od T-Mobilu? Neprovolaný kredit Twistu dostanete zpět.

Témata článku: Siemens, Počítače, Siemens S55, XTND, Chybějící čeština, Počítač


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80