Z ICQ lze posílat textovky do O2 zdarma

ICQ a Atlas.cz dnes představili službu pro posílání SMS z ICQ do sítě O2. Zprávy jsou zdarma, mohou mít plnou délku 160 znaků a dá se na ně z mobilu odpovídat. Do budoucna by se stejné služby mohli dočkat i uživatelé ostatních operátorů.
Z ICQ lze posílat textovky do O2 zdarma

ICQ a Atlas.cz dnes zprovoznili novou službu pro posílání textových zpráv z klienta ICQ na mobilní telefony v síti ICQ. U kontaktu stačí vyhledat mobilní telefonní číslo, případně ho před tím přidat. V dialogu pro psaní zprávy je potom nutné ve spodní části vybrat, aby zpráva místo na ICQ přišla na mobilní telefon. Další variantou je poslat zprávu najednou na ICQ i na mobil.


Komunikace: jedna strana na ICQ, druhá na mobilu

Zpráva může mít délku až 160 znaků, tedy stejně jako kdyby byla zaslaná z mobilního telefonu. Je to velký rozdíl oproti oficiální SMS bráně O2, kde lze napsat pouze šedesát znaků. Pokud budete psát s diakritikou, do dialogu se vejde jen sedmdesát znaků. Na mobil ale stejně přijdou bez háčků a čárek, proto je výhodnější psát rovnou bez diakritiky, abyste mohli využít plnou kapacitu zprávy.


Zprávy z ICQ přijaté na mobilní telefon

Zprávy posílané z ICQ – lze použít jeho českou i anglickou verzi – jsou zdarma. Za případnou odpověď z mobilu je už nutné zaplatit podle standardního tarifu. Odpověď odesílateli přijde na jeho ICQ. Číslo, které je vidět u příchozí SMS, lze mimochodem stále použít. Když na něj pošlu textovku, kolegovi přijde na ICQ. Číslo je ale platné jen pro spojení mého mobilu a jeho ICQ, zprávy odeslané z jiných mobilních telefonů nedorazí.


Odpovídám na ICQ

ICQ jako ochranu před spamem používá autorizaci. K ní můžete být někdy vyzváni už při prvním použití, anebo po několika odeslaných zprávách, na které neobdržíte odpověď. Při autorizaci zadáte do okna ICQ své telefonní číslo, systém vám na něj pošle čtyřmístný kód, který opíšete do ICQ. Takže ani tady uživatel ICQ nic neplatí.


Průběh autorizace

Další informace o této službě najdete na stránkách Atlasu. V současnosti je služba k dispozici pouze pro uživatele O2, do budoucna by ale mohla být dostupná všem uživatelům mobilních telefonů v České republice.

Témata článku: Operátoři, O2, Zdarma

212 komentářů

Nejnovější komentáře

  • už je to nějakej ten páte 23. 2. 2007 21:12:04
    Už je to nějakej ten pátek co T-mobile koupil Paegase, Vodafon Oskara a O2...
  • dehny 28. 1. 2007 21:16:46
    ja se přidávám. ICQ je na nic! http://anti-icq.tk Zahoďte staré icq a...
  • Sh 3. 1. 2007 17:39:12
    pise mi to Failed to send the SMS message. Please try again later. If...
Určitě si přečtěte

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

** V telekomunikační ústředně na Žižkově dnes sídlí CETIN ** Moderní techniku doplňuje muzeum strojů z dob socialismu ** Zajímavá je i budova samotná, a to nejen normalizační architekturou

25.  7.  2017 | E15.cz , Stingl Tomáš | 5


komerční sdělení

Komerční sdělení