Z mobilu do galerie. Šibík a Matulová předvedli, že fotomobil má neocenitelné trumfy

Renomovaný reportážní fotograf Jan Šibík je známým propagátorem focení mobilním telefonem. Ne snad že by odhodil zrcadlovku, ale tvrdí, že drobný, vždy připravený a nenápadný telefon často poslouží lépe i profesionálnímu fotografovi.

Není proto divu, že si v Huawei pro zajímavou výzvu vybrali právě Šibíka a jeho partnerku Danielu Matulovou. Oba dostali do rukou Huawei P20 Pro, 10 dní a úkol pořídit snímky pro výstavu v kavárně Leica Gallery Prague. Dvojice během 10 dnů vytvořila sérii 13 barevných i černobílých fotografií. Protože se fotografové specializují zejména na disciplínu označovanou jako street photo, jde především o snímky z pražských ulic.

„Fotografování mobilem je nenápadné, lidé, které fotografujete, se vás nebojí a chovají se ve svém prostředí přirozeně. To je obrovská výhoda. Další výhodou je, že vás – pokud jím jste – nikdo nevnímá jako profesionála,” popisuje přednosti mobilní fotografie Šibík.

Výsledná série snímků s názvem 10 dnů s Huawei P20 Pro, bude v pražské Leica Gallery (Školská 28, Praha 1) k vidění do 27. srpna 2018.

Jak vybrat telefon pro natáčení videa:

Diskuze (4) Další článek: Gal Gadot musí milovat elektroniku. Je ambasadorkou Huawei a zároveň Asusu

Témata článku: Huawei, Mobilní fotografie, Trojitý fotoaparát, Leica, DxOMark, Jan Šibík, Fotomobily, Galerie, Huawei P20 Pro, Šibík, Mobilní telefon, Obrovská výhoda, Nenápadný telefon, Fotograf, Telefon, Profesionální fotograf, Praha, GAL, Mobil, Gallery, Trumf


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34