Za dva dny je tu Vodafone live!: co nás čeká?

V pondělí bude představen zbrusu nový informačně zábavný portál Vodafone live!. Co od něj máme čekat a bude jeho obsah zajímavý? Až přijde 3G, bude live! lákat. Povede se mu to i ve vlnách EDGE a GPRS? Rozhodnutí je na vás, v článku se můžete vyjádřit.
Za dva dny je tu Vodafone live!: co nás čeká?

V pondělí představí Vodafone na tiskové konferenci českou variantu svého portálu live!. Po světě celkem známá věc, u nás půjde o premiéru a tak si pojďme říci, co nás čeká. O název live! se s Eurotelem a jeho stejnojmenným portálem Vodafone prát nebude, co nevidět tu místo Eurotelu máme O2 a jeho Active.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: pondělní tiskovou konferenci k představení portálu můžete sledovat živě

Budeme moudřejší

V pondělí můžete očekávat podrobnosti ohledně českého live!, včetně screenshotů a zcela nové nabídky telefonů Vodafone stejného jména. Brandové mobily budou pro správnou práci portálu potřebné, protože na jiných telefonech nebude vypadat live! tak, jak by měl. Zobrazí se jen základní textová verze. S Vodafonem spolupracují na výrobě live! telefonů společnosti Sharp, Motorola, Sony Ericsson, Nokia a Samsung. Značku Sharp uvede i český Vodafone, bude to ještě v létě tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka telefonů speciálně vyrobených pro Vodafone

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Některé telefony jen změní barvu, většinu ale tvoří kompletně nové modely

Vodafone live! se narodil v říjnu roku 2002. Tehdy ještě pracoval ve vlnách GPRS a EDGE, dnes je nejznámější jeho varianta pro 3G sítě. Má bohatší obsah, kterého se live! v České republice dočká až v průběhu příštího roku – to by měl Vodafone spustit své UMTS.

Na screenshotech se můžete podívat na možné vzhledy portálu live!. Hlavní stránka obsahuje zpravidla nejnovější zprávy, v každé zemi spolupracuje operátor s vydavatelem jednoho z nejčtenějších deníků, popřípadě s velkým internetovým zpravodajem. Dá se předpokládat, že u nás půjde o MF Dnes či Lidové noviny. Jsou přítomny sekce domácích a zahraničních zpráv, sportovní novinky apod.

Klepněte pro větší obrázek

Pohyb v live! bude bezplatný

Podle země je možné buďto definovat si vlastní uživatelskou nabídku, nebo se na první místa obsahu dostávají položky uživatelem nejčastěji navštěvované. Zatím není jasné, jestli budou takové úpravy možné i u nás, podle e-mailů, které operátor rozesílal zákazníkům kvůli rušení Osobních WAP portálů, to zřejmě nepůjde.

Když jsme u nabídky, za pohyb v samotném portálu nemá ve zvyku Vodafone účtovat ani korunu. Platí se až při výběru obsahu, rozumějte tím třeba stažení skladby, loga, podrobný náhled zpravodajství a další. Počítáme, že u nás tomu nebude jinak a podobně jako třeba Eurotel si operátor nebude za samotné otevření portálu a pohyb v základních položkách nic účtovat.

Kde se co šustne

Když se koná v některé ze zemí, ve kterých portál funguje, velká společenská událost, operátor tomu věnuje náležitou pozornost. Na prvním místě složek českého live! by se tak po spuštění mohl objevit předvolební boj nebo koncerty Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, anebo zpoždění Rolling Stones.

Standardními možnostmi dalšího obsahu jsou předpovědi počasí pro vlastní zemi nebo pro přímořské destinace. Následují vyzváněcí tóny, hry a obrázky, jak je známe z Live! Eurotelu nebo t-zones T-Mobilu. Ze zkušeností ze zahraničí víme, že nechybí ani vyhledávání.

Klepněte pro větší obrázek

Až se v průběhu roku 2007 (zatím nevíme přesný měsíc) spojí s technologií UMTS, budou moci uživatelé sledovat televizní kanály nebo stahovat kompletní hudební alba. Do hry se zapojili televizní stanice Eurosport, MTV a Discovery, přidala se UEFA Champions League a dokonce i věhlasná společnost Twentieth Century Fox. Všechny tyto kanály se vysílají společně pod souhrnným názvem TV Variety Pack, prodávají se odděleně od vysílání televizní stanice Sky.

A další obsah je teprve na cestě: nechal se slyšet Viacom, vlastník hudební stanice MTV, že spolu s anglickými operátory Vodafone a „3“ se chystá nabízet uživatelům live! dílka z Paramount Comedy Channel nebo populární South Park. Mocným lákadlem mobilní televize je možnost podívat se kdykoli na cokoli, tedy nebýt závislý na televizním programu a mít k dispozici archivy s pořady uplynulých dní. Připomínám, že pro našince je to zatím hudba budoucnosti, musíme počkat na UMTS.

Trhák, nebo nuda?

Tolik tedy ve zkratce, všechno podrobné se dozvíme na tiskové konferenci v pondělí a budeme vás okamžitě informovat. Zatím můžete v anketě dole pod článkem dát najevo, jestli se na nový mobilní portál těšíte či naopak, nebo jestli máte „jiné věci na práci“.

Jedno je ale jasné už teď – služba se ve světovém měřítku těší velké oblibě; když Vodafone spouštěl v listopadu roku 2004 sítě třetí generace, společnost očekávala, že do konce března 2006 dosáhne v počtu uživatelů využívajících služeb informačně zábavního portálu Vodafone live! v sítích UMTS čísla přesahujícího 10 milionů. Čtrnáct dní před plánovaným datem se předpoklady Vodafonu naplnily.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Voda

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení