Za smartphony jsme v Česku utratili víc než za jiné elektronické zboží na trhu

Za smartphony jsme v Česku utratili víc než za jiné elektronické zboží na trhu

Agentura GfK zveřejnila pravidelné kvartální výsledky TEMAX, které mapují prodeje technického zboží v 41 zemích včetně České republiky. V druhém kalendářním čtvrtletí se u nás prodalo elektroniky za 17,4 miliardy korun, což je o 8 % více než ve stejném období loni. Ne všechny segmenty technického zboží ale rostly.

Klepněte pro větší obrázek

Například vytrvale klesá poptávka po fotoaparátech a kancelářské výpočetní technice (např. tiskárny). Stabilní růst tržeb si naproti tomu udržuje segment spotřební elektroniky, kam GfK řadí televizory, set-top-boxy a reproduktory, nebo odvětví velkých domácích spotřebičů (pračky, ledničky).

Meziročně ale nejvíc vyrostly tržby ze smartphonů a nositelné elektroniky, které poskočily o více než 21 % na 5,3 miliardy korun. Výsledky jsou založeny na maloobchodním panelu GfK, do kterého je zapojeno zhruba půl milionu maloobchodních prodejen po celém světě. Cílem GfK je zajistit, aby data za panel byla co nejpřesnější.

Jak vybrat levný chytrý telefon:

Diskuze (1) Další článek: Také Motorola vyzkouší odlehčený Android. Nabídne ho lowendový model Moto E5 Play Go Edition

Témata článku: Smartphony, Hospodaření a finance, Analýza, Statistika, Smartwatch, Peníze, GfK, Agentura GfK, Elektron, Tržby, Segment, Stabilní růst, Zboží, Elektronika, Spotřební elektronika, Stejné období, Kvartální výsledek, Česká republika, Elektronické zboží, Celý svět, TEMAX, Nositelná elektronika, Panel, Set-top box


Určitě si přečtěte