Začíná HandyExpo – víkend pro kapesní počítače

Dnes a o víkendu se ve Veletržním paláci v Praze uskuteční výstava HandyExpo zaměřená na kapesní počítače, mobilní telefony a bezdrátovou komunikaci. Na výstavě nebude jen souhrnný přehled produktů, co jsou už na trhu, těšit se můžeme i na zajímavé české premiéry.
Veletrh začne dnes a tento den také bude věnován přednáškám a firemním prezentacím. Program přednášek je k dispozici na webu. Veletrhu se zúčastní přes 50 vystavovatelů z řad distributorů, vydavatelů i výrobců. Cena vstupenky je na místě 50 Kč, bylo se ale možné předregistrovat zdarma. Všechny vstupenky budou slosovány a hlavní cenou je kapesní počítač Visor Pro.

Zřejmě nejvýraznějším produktem, který bude možné na Handy Expo shlédnout, bude česká premiéra kapesního počítače/telefonu Handspring Treo. Komunikátor Handspring Treo v kompaktní jednotce integruje to nejlepší ze světa Palm OS a GSM. Pracuje v síti GSM 900/1800 MHz, podporuje SIMToolkit, zasílání SMS zpráv, má vestavěný prohlížeč web/wap stránek Blazer a chystá se i podpora GPRS datových přenosů. Treo byl k vidění poprvé veřejněji na Comdexu a tak se po krátké době dostává i do České republiky, prezentován bude na přednášce CDS dnes ve 12:30. Prodávat se začne již od ledna příštího roku a jeho cena bude zhruba 32 000 včetně DPH. Tedy ne zrovna málo, ale ve srovnání s Nokií 9210 také ne moc.

HandyExpo bude probíhat poprvé, nadějně se rozvíjející oblast kapesních počítačů a mobilních komunikací má jistě potenciál udržet veletrh i po další roky a úzké zaměření veletrhu naopak přitáhne jen ty zájemce, které daná problematika úzce zajímá. Zatím všechny výstavy zaměřené na spotřebitele působí spíše rozpačitým dojmem. HandyExpo má ale dobrý potenciál díky zaměření na oblast, která je ryze spotřebitelská a navíc nyní velmi populární. Pochopitelně nelze nyní hodnotit úspěšnost akce, na to přijde čas až po neděli, zatím to ale vypadá slibně.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Počítač, Kapesní počítač

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27