Zahažte si tučňákem ve vašem mobilu (série her Yetisport v Javě)

Je možná trochu zvláštní, že mezi největší šlágry v oblasti her patří jednoduché tituly s mnohdy dost absurdní tématikou. Mezi takové patří i série zábavných her Yetisport, které si nyní můžete zahrát také ve svém mobilu.
Zahažte si tučňákem ve vašem mobilu (série her Yetisport v Javě)

Cože, vy jste ještě neházeli tučňákem?

Pamatujete si na počítačovou slávu legendárních Bulánků nebo Moorhuhn? Přestože časy moorhuhnmanie jsou pryč, jistě si i v dnešní době tyto hry najdou své stále věrné fanoušky. Žádná z těchto jednoduchých her se ale neobjevila jako aplikace v Javě pro mobilní telefon, což je velká škoda. 

V letošním a loňském roce vstoupil do podvědomí hráčů další kousek podobného ražení. Hra se jmenuje Yetisports. Obrovské oblibě se těší především v zahraničí, ale už i u nás si našla své fanoušky. K dispozici je už pět částí hry a na dalších se stále pracuje. A proč se zde zmiňuji o Yetisports? Právě proto, že je kromě klasické flash-verze k dispozici i verze v Javě určená pro mobilní telefony a přenosná zařízení.

Hlavními hrdiny Yetisports jsou Yetti (nečekaně) a tučňák Pengu. V každém díle má Yetti jiný úkol, ale v každém díle to nejvíce schytá právě Pengu.

Díl 1. Pengu Throw

Právě tento díl odstartoval onu zmiňovanou úspěšnou řadu Yettiho úkolů. V první části se Yetti mění v hráče baseballu a nebohý Pengu v baseballový míč. Cílem je odpálkovat Pengu co nejdále. Princip hry sice vypadá jednoduše a na první pohled nudně. Přesně se trefit do odpalu však není pro začátečníka nic jednoduchého (zvláště když reakce na stisk klávesy je trochu opožděná). Hra si vás okamžitě získá a nakonec uvidíte, že budete mít problémy se od svého mobilního telefonu odtrhnout. Nejlepší výsledky hráčů po celém světě jsou shromažďovány do databáze, takže můžete jednoduše porovnat, jak na tom jste.


Tučňák letící ze skály těsně před odpalem

Díl 2. Orca Slap

Z baseballového hřiště jsme se rázem přesunuli k úplně jiné hře. Znáte šipky? Tak přesně tohle má ve druhém díle Yetti za úkol. Trefit s pomocí kosatky a sněhových koulí Pengu co nejblíže ke středovému (nejvýše hodnocenému) kruhu. Jednotlivé pokusy se sčítají a konečné skóre lze znovu porovnat s nejlepšími hráči světa. Tento díl mohu vřele doporučit tehdy, chcete-li se zasmát, protože plácající nožičky tučňáků v terči prostě nemají chybu.


Najdou se možná i tací, kterým roztomilá hra řijde jako brutální týrání ubohých tučňáků

Díl 3. Seal Bounce

Pokud u prvních dvou dílů bylo ihned jasné, o který sport se jedná, třetí díl je tak trochu záhadou. Snad je to nová disciplína – hod do výšky. Úkolem Yettiho je vyhodit Pengu co nejvýše to jen jde. Při cestě nahoru pomáhají tučňákovi lachtani. Znovu za každý metr jsou přičítány body a po všech pokusech tyto body sečteny v závěrečné skóre.

Díl 4. Albatross Overload

Zatím poslední díl vydaný v Java verzi (5. část není v jazyce Java zatím dostupná). Úkolem této Yettiho mise je vyhodit Pengu tak, aby ho zachytil některý z právě prolétajících albatrosů. Máváním ptačích křídel se pak snažíte dostat tučňáka co nejdále. Skóre je opět sčítáno a na konci je možné jej porovnat s dalšími uživateli.


Taková normální situace: pláž, klokan, letící tučńák, Yetti....

Je jen otázkou času, kdy bude pro mobilní telefony zpřístupněna i další vydaná verze. Yetisports je opravdu velice chytlavá hra a vřele ji doporučuji. Při čekání na cokoli se bude stoprocentně hodit (jen pozor, abyste nezmeškali). Škoda jen, že na stránkách výrobce není k dispozici demo javové verze.

Diskuze (17) Další článek: První pohled na vyjímečný mobil Pantech GI100: Ovládejte mobil otiskem prstu!

Témata článku: Software pro mobily, Mobil, Závěrečné skóre


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14