Zahoďte walkmany, mobil je lepší!

Chcete si stahovat hudbu ve formátu MP3 přímo do vašeho mobilu? Zajímá vás, kolik za takovou vymoženost musíte zaplatit a jestli ji můžete používat se svým mobilem? Jestli jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, musíte si přečíst náš článek.
Zahoďte walkmany, mobil je lepší!

Myšlenka hudby na mobilech se stala inspirací pro francouzskou hudební společnost Vivendi Universal. Tato myšlenka je skutečně zajímavá a neméně zajímavá je i její realizace. K té je zapotřebí získat přístup k pořádnému archívu hudebních skladeb. Mezi nejvíce navštěvované hudební stránky patří bezesporu portál MP3.Com, který nabízí možnost poslouchat nebo zakoupit hudbu prostřednictvím sítě Internet.

K realizaci úvodní myšlenky je již poměrně blízko - stačilo za pouhých 370 milionů dolarů koupit tento písničkový portál a s propojováním hudebních skladem a mobilních telefonů se může začít. Nejdůležitější vlastností, který umožní poslouchat a nakupovat své oblíbené skladby prostřednictvím mobilních sítí je samotný telefon. Ten totiž musí umět hudební soubor ve formátu MP3 přehrát.

Pokud vlastníte například Siemens SL45 nebo Nokii 5510, neradujte se. Vaše mobily sice obsahují MP3 přehrávače, avšak této připravované služby nebudete moci využít. Také jsme si ze začátku mysleli, že písničky se budou stahovat prostřednictvím wapového prohlížeče podobně, jako si můžeme stahovat třeba vyzváněcí melodie nebo obrázky. Opak je pravdou - pro stahování hudby z portálu MP3.Com budete muset mít přístroj podporující službu UMM - Universal Music Mobile. Protože se však jedná o poměrně hodně proprietální technologii, v žádném současném přístroji její podporu nenajdeme.

Kdyby však tyto telefony existovaly, nebyla by podle mého názoru tato služby příliš úspěšná. Ptáte se proč? Jednoduše kvůli omezení rychlosti současných digitálních mobilních síti - jednu písničku byste v ideálním případě stahovali několik desítek minut. I s využitím rychlých datových přenosů by vás nová písnička vyšla pořádně draze - zaplatit budete muset nejen za samotnou skladbu, ale také svému operátoru za objem přenesených dat. A věřte mi, na měsíční faktuře by pár písniček bylo pořádně znát - alespoň při dnešních cenách.

Přesto všechno jsou plány společnosti Vivendi hodně odvážné - s plným komerčním nasazením této služby počítá již v průběhu příštího roku a za prvních šest měsíců provozu odhaduje, že by počet registrovaných (čti: platících) uživatelů mohl přesáhnout hodnotu 800 tisíc. Věříte tomu?

Diskuze (17) Další článek: Hry pro komunikátor Nokii 9210, část. II.

Témata článku: Walkman, Siemens SL45, Mobil, Hudební společnost, Počet registrovaných, Lep, Platící uživatel

Určitě si přečtěte

Sony Ericsson Live Walkman: hudební majstrštyk [recenze]

Sony Ericsson Live Walkman: hudební majstrštyk [recenze]

Sony Ericsson po dlouhé době nabízí Android, který nepatří do řady Xperia. Hudební Live Walkman přichází na scénu a je ho hodně slyšet.

26.  12.  2011 | Herodek Martin, Vnuk Ľubomír | 39

Sony Ericsson Live Walkman: hudba + Android

Sony Ericsson Live Walkman: hudba + Android

Spojení oblíbené hudební řady Walkman a chytré rodiny smartphonů, kterým Sony Ericsson jinak říká Xperia. To je nový Live Walkman.

24.  8.  2011 | Láska Jan | 38

Sony Ericsson WT18i: návrat Walkmanu podruhé

Sony Ericsson WT18i: návrat Walkmanu podruhé

12.  5.  2011 | Endrle Pavel | 9

Sony Ericsson W8: první Walkman s Androidem

Sony Ericsson W8: první Walkman s Androidem

Xperia X8 si oblékla kabát Walkmanu a je tu nový model W8. Výbavu důvěrně známe, překvapením je hlavně starší verze Androidu 2.1.

21.  4.  2011 | Láska Jan | 23

Sony Ericsson Yendo: první čistě dotykový Walkman

Sony Ericsson Yendo: první čistě dotykový Walkman

Sony Ericsson se (ne)pochlubil novým operačním systémem a prvním čistě dotykovým Walkmanem. Ukážeme vám jej i na videu.

16.  6.  2010 | Kůžel Filip | 9

Sony Ericsson Zylo a Spiro: Walkman je zpět

Sony Ericsson Zylo a Spiro: Walkman je zpět

Po sérii povedených smartphonů se Sony Ericsson ozývá s dvojkou Zylo a Spiro. Jsou postavené podle staré módy, ale výrobce je naučil novým trikům.

14.  4.  2010 | Kůžel Filip | 20