Zajímavé příslušenství – Plyšák, který zpívá a tancuje

Pro víkendový seriál věnující se mobilnímu příslušenství jsme si tentokrát vybrali roztomilý stojánek pro mobilní telefon, který budete mylně považovat za plyšovou hračku.
Zajímavé příslušenství – Plyšák, který zpívá a tancuje

Dnešní povídání o stojánku pro mobilní telefony jsme vám chtěli přinést už v úterý. Bohužel nám toto téma převálcoval probíhající veletrh v Asii, kterému jsem dali přednost. Toť vysvětlení všem, kteří v úterý slíbené stojánky marně vyhlíželi.

Když se nám stojánky v podobě plyšových hraček poprvé dostaly pod ruku, ani v nejmenším nás nenapadlo, jaké cirkusové kousky nám předvedou. Vědomě mluvím o stojáncích v množném čísle, neboť na test dorazily dva kusy – medvídek koala a klasický medvídek. Druhý jmenovaný se ovšem k focení nedostavil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Od plyšové hračky k nerozeznání

Žijte v rytmu disko

Medvídek koala je stejně jako jeho chybějící kolega celkem velký. Pokud ho položíte na list papíru A4, téměř jej celý zakryje. Ve skutečnosti je k nerozeznání od obyčejné plyšové hračky. Jeho nenápadný vzhled můžeme považovat za jedno z jeho lákadel. Funkci stojánku pro mobilní telefony by u něho hádal jen málokdo. Své poslání však plní znamenitě – na stole je stabilní, telefon drží pevně a příchozí hovor nikdy nepřehlédnete. Koala se totiž začne pohupovat, mávat rukama, kývat hlavou a místnost se naplní chytlavou melodií písničky „La Bamba“.  Tancující a zpívající koala působí velmi efektně a to zejména na přihlížející, kteří neměli o jeho schopnostech ani potuchy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadnice ukrývá sadu baterií 

Mazel

Medvídek koala je vyroben z plyšového materiálu s dlouhým vlasem a na dotyk je příjemně měkký. Když koalu prohmatáte důkladně, zjistíte, že vnitřek těla obsadily mechanické části, které mají na starosti jeho taneční kreace. Od běžné hračky jej odlišuje nálepka „Press Here“ a červené sklíčko kontrolky. Kontrolka upozorňuje na vložený telefon v batůžku umístěném na medvídkově klíně. Na dně se totiž ukrývá mikrospínač, který se váhou telefonu sepne. Toto řešení je výhodné, neboť nedochází k zbytečnému vybíjení baterií při nepřítomnosti telefonu.

Tlačítko „zde stisknout“ slouží pouze k tomu, aby si uživatel mohl poslechnout písničku bez čekání na příchozí hovor. Tlačítko ovšem neslouží k opětovnému vypnutí melodie a proto pro ztišení vyvádějícího medvídka bude nutné vytáhnout telefon z batůžku. Medvídek je napájen třemi tužkovými  bateriemi typu AA, které se nachází v plastovém pouzdře v medvídkově zadnici. Baterie objevíte až po rozepnutí malého zipu. Výdrž na baterie jsme z technických důvodů netestovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítko pro spuštění písničky; Prostorný batůžek; Šipka ukazuje na svítící kontrolku

Během testování jsme s plyšákem zažili i několik planých poplachů; reaguje totiž velmi citlivě a někdy se nechá zmást i menší aktivitou mobilu se sítí.

Tento mazlivý stojánek si najde své oblíbence zejména v řadách dospívajících, možná že nahradí i tradiční plyšáky rozdávané na Valentýna. Každopádně se jedná o neokoukané mobilní příslušenství, kterému odpovídá i jeho cena – asi 650 Kč.

Mobilní příslušenství zapůjčila společnost BV-com.

Diskuze (10) Další článek: Kapesní počítač ve škole aneb námět na užitečný vánoční dárek

Témata článku: Příslušenství, Plyšák, Zajímavé příslušenství


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47