Zajímavé programy a hry pro počítače Palm

Platforma PalmOS zůstává trochu ve stínu stále oblíbenějšího Symbianu či Windows Mobile. Podíváme se dnes na zoubek náhradám některých interních aplikací, představíme si jednu encyklopedii a také nezapomeneme na nějakou zábavu.
Zajímavé programy a hry pro počítače Palm

KsDateBook 1.6.1

Freewarový kalendář rozšíří základní funkce aplikace o týdenní/14denní pohled a měsíční kalendář o texty schůzek (nikoliv pouze grafické znázornění obsazenosti dne). Pro řádné využití displejů podporuje aplikace malá písmena, barevná schémata definovatelná pomocí aplikace MakeSpot (taktéž freeware). V řadách freeware jde o kvalitní aplikaci, která se nemůže rovnat komerčním, ale i přesto méně náročným uživatelům postačí.

 

Stránka programu
Stažení
Cena: zdarma

AcidImage 

Prohlížeč obrázků a fotografií se na cestách hodí, hlavně pokud máme digitální fotoaparát s malým displejem. AcidImage je k dispozici ve třech verzích, které se liší především v podpoře formátů (nejlevnější pouze JPEG, nejdražší i BMP, TIFF a GIF) a dalších funkcí. Srovnání možností je v tabulce na této stránce.

 

Stránka programu
Stažení
(Basic), Stažení (Standard), Stažení (Pro)
Cena: Basic $18, Standard $30 a Pro $50

CardExport II

Nový Palm Tungsten T5 bude fungovat jako USB flashdisk. Starší přístroje tuto funkci nemají, ale šikovná aplikace CardExport II dokáže vytvořit z Palma čtečku paměťových karet. Po spuštění se v počítači objeví USB disk, se kterým můžeme normálně pracovat jako s každým jiným diskem. Ovládání aplikace je více než jednoduché, obsahuje totiž pouze jediné tlačítko a žádné nastavení.

 

Stránka programu
Stažení
Cena: $15

Jotter

Můj milý deníčku... Rádi byste si začali vést deníček, nebo si už deníček dokonce píšete? Váš Palm vám to umožní. Program Blogger umožňuje vést přehledný deník rozdělený do kategorií. V nové verzi umožňuje definování rychlých textů, což psaní pomocí Graffiti značně urychlí. Samozřejmostí je export do počítače, kde můžeme texty uchovávat a dále zpracovávat.

 

Stránka programu
Stažení
Cena: zdarma

Plucker

Čtení elektronických knih je na PalmOS už samozřejmostí, ale stejně tak můžeme číst i noviny. Aplikace Plucker s desktopovou částí Jpluck nebo aplikací Sunrise dokáže z internetu stáhnout a v Palmu při synchronizaci aktualizovat nejen noviny, ale jakýkoli web.

 

Stránka programu
Stažení (HiRes), Stažení
Cena: zdarma

BigClock

Asi nejznámější freewarové hodiny pro Palm. Poslední verze je již tři roky stará, přesto potěší každého. Téměř vše je konfigurovatelné, každá část (čas, budík, svět a odpočítávání/stopky) má dvě obrazovky, které jsou dále rozdělené na dvě části, takže dokážou zobrazit až čtyři údaje nebo různé pohledy. I přes své stáří program funguje na PalmOS 5 a po osobním přizpůsobení si na něj zvykne snad každý.

 

Stránka programu
Stažení
Cena: zdarma

ChemTable

Aplikace je vhodná nejen jako tahák na chemii či učební pomůcka. Kromě zobrazení samotné tabulky umí zobrazit též abecední seznam prvků. Prvky lze jak v tabulce, tak i v seznamu filtrovat podle jejich příslušnosti k určité skupině prvků. Samotná tabulka je rozdělena do dvou obrazovek, po kliknutí na prvek se zobrazí dialogové okno s podrobnými informace o prvku.

 

Stránka programu
Stažení
Cena: zdarma

Memoria

Pexeso pro PalmOS. Princip hry snad netřeba vysvětlovat, úkolem je hledat dvojice stejných obrázků. V nastavení (Options - Preferences, zkratka /P) můžeme zvolit počet kartiček (16, 36 nebo 56), počet hráčů (1-4), jazyk (zpočátku aplikace komunikuje ve španělštině, můžeme přepnout do angličtiny nebo němčiny). Hrajeme-li hru pro jednoho hráče, ukládá se skóre do tabulky.

Stránka programu
Stažení
Cena: zdarma

Diskuze (19) Další článek: Kompletní přehled: s jakým telefonem na EDGE?

Témata článku: Palm, Hry, Počítače, Počítač, Program, Dialogové okno


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39