Zajímavost: vodíkový motor v telefonech

Baterie bývá neslabší článek nejen telefonu, ale všech mobilních zařízení. Proto následující otázka zní: chcete raději baterii nebo malý motor? A co takhle notebook, který vydrží dvacet hodin práce a to pouze na jedno nabití?
Zajímavost: vodíkový motor v telefonech

Klepněte pro větší obrázek

Na položenou otázku již brzo budeme muset hledat odpověď. Zásluhu na tom má společnost Casio, která vyvinula značně efektivní technologii palivových článků pro mobilní zařízení. Efektivita je opravdu vysoká, však posuďte sami – dvacet hodin práce s notebookem na jedno nabití.

Vzduchem chlazený

Nelze si ale představit nějaký osmiválcový motor. O přísun energie z malých palivových článků, se stará chemická reakce, která vzniká při reakci vodíku s kyslíkem.

Pro výrobu potřebné energie existují dva různé způsoby použití vodíku v palivových článcích. Buď se použije methanol, z kterého se vodík „vydoluje“ nebo se v opačném  případě počítá s vodíkem hned od začátku jako s palivem.

Malý problém

Technologie výroby elektrické energie z palivových článků funguje, jediný problém je velikost zařízení, které energii produkuje. Zatím se skládá ze stovek dílů. Dalším krokem firmy Casio je zredukovat velikost zařízení až do velikosti obyčejné poštovní známky - toho se dosáhne implementováním částí zařízení do jednoho čipu.

Předpokládaný datum objevení se na trhu je rok 2004. Za pozornost stojí cena zařízení, která by se měla, při masové výrobě, pohybovat na úrovni dnešních Li-Ion baterií.

Témata článku: Ostatní, Zajímavosti, Motor, Telefon

Určitě si přečtěte

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

** Ocelový náramek skrývá 29 nástrojů, které máte stále při sobě. ** Tread je masivní, těžký a drahý, ale stejně se vám bude líbit. ** Leatherman má také Tread Tempo s hodinkami, chystá se do ČR.

Dnes | Kůžel Filip | 15

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

Včera | Měchura Milan | 10

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

** Ano, takhle má vypadat evoluce iPhonu. ** Klasické dilema zda upgradovat nebo ještě počkat naboural iPhone X. ** Je levnější a má argumenty. Osmička je iPhone, který dává smysl.

12.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Michlovský Jakub | 131