Zajímavý gadget s kuriózním předkem. Vyzkoušeli jsme kapesní tiskárnu Printbrush XDR

Printbrush XDR je gadget, který na světě nemá obdoby. Je to tiskárna, která svým tvarem a rozměry připomíná větší počítačovou myš. Technologie tisku je vlastně docela konvenční, barevnou inkoustovou hlavu i náplně dodává HP, ale tam veškeré srovnání s běžnými „inkoustovkami“ končí. Tady není žádný podavač, nikam nevkládáte papír.

Naopak, Printbrushem přejedete po papíře:

A nemusí to být jen papír. XDR tiskne na textil, dřevo, zdi, plasty, keramiku. Záleží na konkrétních vlastnostech materiálu a použitého inkoustu. Printbrush tiskne jen v jedné relativně úzké stopě. Na šířku má cca 15 milimetrů, rozlišení je 600dpi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokud chcete tisknout větší obrázek, je potřeba, aby byl rozdělený bílou linkou, protože se nikdy netrefíte tak přesně, aby obrázek navazoval. Na fotky to tedy není.

Obrázky se posílají z mobilní aplikace, umí takto tisknout „třířádkový“ obrázek, s jednotlivými tahy Printbrush pomáhá pípnutím, s rovným tiskem pomohou válečky v „podvozku“ zařízení. Součásítí aplikace je grafický editor, ve kterém můžete kde co vytvořit či napsat, poslat můžete stažené, vyfocené a jinak vytvořené obrázky různých formátů. V appce také vidíte stav inkoustové náplně a baterie.

Využití Printbrushe je tedy velmi specifické, ale pokud pro něj najdete využití, vydrží sloužit opravdu dlouho. Zvládne cca pět tisíc tisků na jednu inkoustovou cartridge a baterie vydrží pět hodin tisku. A to je hodně, protože jeden tisk trvá cca sekundu.

Kuriózní tiskovka, kuriózní předchůdce

Projekt by se měl během příštích dní objevit na Kickstarteru, k prvním zákazníkům se Printbrush XDR dostane v únoru. Oznámená cena je 299 dolarů, na Kickstarteru pravděpodobně bude pro první zájemce výrazně nižší. Cenu náplní tvůrci neprozradili.

Mimochodem... Londýnské tiskové konference (záznam zde) jsme se zúčastnili lehce netradičním způsobem. Prostě jsme tam vyslali MobilManiaka Viktora, který se chytil výzvy na facebooku. Viktore, díky!

Jestli je model XDR neobvyklý gadget, tak prototyp Paintbrush, který Alex Breton prezentoval už v roce 2011, je vyložená kuriozita. Znatelně větší zařízení trochu jiných proporcí v sobě mělo fotoaparát a Bretonova ambice byla taková, že postupným máváním nad papírem/povrchem fotku hned vytiskne.

Takhle měl původní Printbrush z roku 2011 tisknout fotky:

Po sedmi letech a premiéře hotového produktu je jasné, že ambice nedošla naplnění a zaměření Printbrushe XDR se tak zásadně mění. Najde své uplatnění, nebo je to jen další slepá větev košatého trhu s elektronikou?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alex Breton představil první prototyp Printbrushe v roce 2011. Hotový produkt se do prodeje dostane začátkem roku 2019. (obr.: DesignBoom)
Diskuze (2) Další článek: Google Fi je virtuál na steroidech. Naši operátoři se však zatím o chleba bát nemusí

Témata článku: Mobilní aplikace, Kuriozita, Gadget, Facebook, Tiskárna, Kickstarter, První zájemce, Paintbrush, Bílá linka, Obrázek, Předek, První zákazník, Hotový produkt, Velké zařízení, Grafický editor, První prototyp, Velký obrázek, Příští den, Tisk, Náplň, Dolar, Oznámená cena, Zajímavý gadget, Netradiční způsob


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

** Xperia XA2 již nevypadá jako omyl japonského designéra ** Vylepšení přišla snad ve všech směrech a jsou to vylepšení znatelná ** Tenhle kousek se prostě povedl již od prvního pohledu **

Jakub Vrbacký | 24

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 29