Zákazníci jsou ochotní za 5G konektivitu ve smartphonu připlatit nejčastěji 20 %

Zákazníci jsou ochotní za 5G konektivitu ve smartphonu připlatit nejčastěji 20 %

Smartphony s možností připojení k 5G sítím si teprve své místo na trhu hledají. Mimo vyšší přenosové rychlosti toho totiž zatím nemají proti LTE zařízením moc co nabídnout, a to navíc pouze na trzích, kde už některý z progresivních operátorů 5G sítě provozuje. Ochota zákazníků připlatit si za nový typ konektivity proto není úplně vysoká. Podle průzkumu společnosti Counterpoint Research se pohybuje nejčastěji okolo 20 %.

Klepněte pro větší obrázek
Kolik jsou zákazníci ochotni připlatit za 5G smartphone proti 4G (LTE) telefonu (Zdroj: Counterpoint Research)

Většina zákazníků se údajně na 5G technologii dívá pozitivně. Nejčastěji o nákupu 5G zařízení uvažují lidé z příjmové skupiny nad 1 500 dolarů (cca 34 tisíc korun) měsíčně. Tito lidé by byli ochotni zaplatit za 5G telefon částku mezi 800 až 1 500 dolarů (cca 18 až 34 tisíc korun). Více naklonění nové technologii jsou muži. Z demografického pohledu by si 5G smartphone pořídili nejčastěji mladí lidé ve věku 25 až 34 let.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Tiskové rendery jsou tady! Podívejte se, jak budou vypadat Samsungy Galaxy S20

Témata článku: Technologie, Smartphony, 5G, Konektivita, LTE, Counterpoint, Průzkum, Síť, Zákazníci, Counterpoint Research, Zařízení, Dolar, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

** Povedený design, hodně výkonu, dobrý fotoaparát i displej ** Na druhou stranu nic, co už bychom neviděli u Honoru 20 ** Lákadlem může být opravdu originální fialová varianta

Jakub Vrbacký | 4

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73