Zakažte svému mobilu telefonovat!

Blokování hovorů je velmi zajímavá služba, kterou poskytují všichni naši operátoři. Pokud budete chtít, můžete svému mobilu zakázat příjímat a vytáčet hovory.
Zakažte svému mobilu telefonovat!
Blokování je služba poskytovaná u většiny tarifních programů našich operátorů zdarma, zapomenout na ni ale můžou předplacené karty Go a Twist.

Existuje několik druhů blokování:

  • Všechny hovory – z telefonu nebude možné volat, ani přijímat. Budete moci jen přijímat a odesílat textové zprávy.
  • Všechny odchozí hovory – hovory budete moci přijímat a samozřejmě budete moci i odesílat krátké textové zprávy. Nastavení se hodí např. tehdy, když někomu půjčujete mobilní telefon jen proto, aby mu bylo možné zavolat.
  • Všechny příchozí hovory – budete volat, posílat i přijímat textovky, nikdo se k vám však nedovolá. Skvělé!
  • Všechny příchozí hovory při roamingu – to je vylepšená předchozí varianta, která funguje jen tehdy, když jste přihlášeni v cizí síti. Je to velmi výhodná funkce, díky které se vyhnete placení příchozích hovorů.
  • Všechny mezinárodní hovory – ze svého mobilního telefonu nebudete moci provádět hovory do zahraničí. Opět ideální volba pro zapůjčené či firemní mobilní telefony. Znamená to ale i to, že při tomto blokování budete moci v roamingu volat jen v zemi, ve které roamujete – domů si nezavoláte. Hovory budete moci přijímat bez omezení, totéž platí i o odesílání krátkých textových zpráv.
  • Všechny mezinárodní hovory s výjimkou domácí země – to je opět vylepšená předchozí varianta, se kterou se z ciziny dovoláte pouze domů.

Nastavení blokování se provádí v menu mobilního telefonu, nebo s pomocí kódů sítě. Před nastavováním musíte mít tuto službu aktivovánu a budete muset znát svoje heslo sítě (v případě, že jej neznáte, kontaktujte infolinku). V případě nastavování blokování doporučuji použít raději kódy – s nimi totiž můžete nastavit jemné nuance, které v menu telefonu nenajdete – například blokování krátkých textových zpráv.

Blokování hovorů Aktivace Zrušení Kontrola
Všechny hovory *330*kód*služba# #330*kód# *#330#
Všechny odchozí hovory *33*kód*služba# #33*kód# *#33#
Všechny odchozí mezinárodní hovory *331*kód*služba# #331*kód# *#331#
Všechny odchozí mezinárodní s vyjímkou hovorů do vlastní země *332*kód*služba# #332*kód# *#332#
Všechny příchozí hovory *35*kód*služba# #35*kód# *#35#
Všechny příchozí při roamingu *351*kód*služba# #351*kód# *#351#

Poznámky:

Číslo služby nemusíte uvádět – v tom případě vynechejte i hvězdičku před tímto číslem. Pokud číslo služby neuvedete, bude blokování platit jen pro hovory. Po zadání kódu stiskněte klávesu pro odeslání – OK, zelené sluchátko – to závisí na vašem mobilním telefonu.

Čísla služeb:

Všechny služby 10
Hlasové služby 11
Datové služby 12
Faxové služby 13
SMS služby 16
Všechny služby bez SMS 19
Datové a faxové služby 25

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (2) Další článek: Oskar vrací propadnutý kredit!

Témata článku: Ostatní, Domácí země, Ideální volba, Mobil, Telefon, Předchozí varianta

Určitě si přečtěte