Zákeřné vyzařování: Ericsson R310 vítězem testu

Máte obavy ze škodlivosti vyzařování mobilních telefonů? Výsledky testů jedna dvaceti přístrojů odhalily mobilní hříšníky.
Zákeřné vyzařování: Ericsson R310 vítězem testu

O co jde?

Mobilní telefon Ericsson R310 se stal nejlepší variantou v poměru síly vyzařování a množstvím potenciálního škodlivého záření, které tělo musí absorbovat. Test uskutečnila švédská agentura SSI. Testem prošlo celkem jedna dvacet mobilních telefonů. Na následujících obrázcích se můžete seznámit s podmínkami, ve kterých k testování došlo. Studie se zaměřila na množství vyzařované  energie, a zobrazuje, jak silné vyzařování může jednotlivý telefon vyprodukovat v jednotkách SAR ( Specific Absorbtion Rate ).

Klepněte pro větší obrázek

Hodnoty SAR udávají kolik vyzářené energie musí tělo absorbovat na jeden kilogram tělesné váhy ve W/kg. Evropské normy udávají jako bezpečnou hranici 2 W/kg. S hodnotami SAR se bude setkávat stále častěji, neboť výrobci mobilních telefonů mají od letošního dubna povinnost hodnoty SAR zveřejňovat. Je třeba připomenout, že všechny testované telefony úspěšně prošly tímto testem, jen Ericsson T28s se standardní anténou se přiblížil k hranici limitu se svými 1,7 W/kg. Nejmenší hodnota SAR byla naměřena telefonu Motorola T2288 a to nízkých 0,49 W/kg. Průměrná hodnota všech testovaných telefonů byla 0,78 W/kg.

Jak je na tom

Zde si můžete zjistit, jak si stojí váš telefon - pakliže ho najdete.

Hodnoty vyzařování:

Klepněte pro větší obrázek

Průměrné hodnoty vyzařování:

Klepněte pro větší obrázek

Podmínky testování

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Otázka do pranice: Jak si vede váš telefon? Máte obavy plynoucí z potenciálního nebezpečí vyzařování mobilních telefonů?

Témata článku: Ericsson, Ostatní, Ericsson

67 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Kastik 5. 2. 2002 0:22:38

  Poznamka ke vsem pripominkam ohledne tech grafu.

  Vy jste asi...

 • josef 31. 1. 2002 17:45:09

  Měření je hezká věc, když se to umí tak se výsledky nedají použít....

 • Sam 31. 1. 2002 14:30:10
  Mně by spíše zajímal rozdíl mezi hodnotou pro Ericsson R320s a...
Určitě si přečtěte

Apple zaplatí Ericssonu za každý prodaný iPhone a iPad

Apple zaplatí Ericssonu za každý prodaný iPhone a iPad

Apple a telekomunikační gigant Ericsson urovnaly dlouhotrvající patentový spor. Jak informuje agentura Reuters, součástí dohody je vyplácení malé části tržeb, jejichž výši ani jeden z výrobců oficiálně nepotvrdil. Odhady investiční banky ABG Sundal Collier hovoří o odvádění 0,5 procenta z prodeje každého iPadu a iPhonu.

23.  12.  2015 | | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení