Zálohujte si své SIM karty!

S jednoduchým zařízením podobným malinké kalkulačce teď můžete ukládat, zálohovat a kopírovat své SIM karty skutečně kdekoliv a kdykoliv.
Zálohujte si své SIM karty!

Přenos dat uložených na SIM kartách našich mobilních telefonů není příliš jednoduchý - abyste totiž přesunuli všechna vaše data z jedné SIM karty na druhou, potřebujete poměrně slušné vybavení čítající přinejmenším osobní počítač s připojenou čtečkou těchto karet.

Klepněte pro větší obrázek

Existuje však pohodlnější řešení - na západ od našich hranic je běžně k dostání malá krabička SIMBackup, která dokáže vše výše jmenované poměrně dobře nahradit. Celé zařízení není o mnoho větší než známá "kalkulačka" eBanky a obsahuje kromě monochromatického orientačního displeje také klávesnici umožňující zadání bezpečnostího PIN kódu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jak tedy vše funguje? Princip je skutečně jednoduchý - svoji SIM kartu vyjmete ze svého mobilního telefonu a vložíte jej do výřezu v pravém boku SIMBackupu. Nyní je již možné s daty pracovat - můžete obsah karty překopírovat do SIMBackupu a provést tak jejich zálohu nebo můžete nakopírovat již uložená data na vloženou SIM kartu. Cena se pohybuje okolo třiceti pěti Euro - podle výrobce jsou však v končeném stádiu také jednání s oficiálním dovozcem do naší republiky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Současný SIMBackup dokáže uchovat data pouze z jedné SIM karty. Chcete-li pracovat s více kartami, budete si muset nějakou chvíli počkat na novou verzi:

SIMBackup II

Nový model se od svého předchůdce v mnohém liší. Obsahuje již dotykový grafický displej, jeho paměť umožňuje uchovávat a kombinovat data až ze čtyř SIM karet a mimo toho může posloužit také jako velmi jednoduchý diář.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

SIMBackup II totiž disponuje těmito funkcemi a možnostmi:

  • 64 kB Flash paměti,
  • 94 x 96 LCD dotykový displej.
  • aplikace SMS umožňující práci s textovkami uloženými na kartách,
  • vyhledávání napříč kartami,
  • seznam Favorite 20 je přehledem nejpoužívanějších kontaktů,
  • světové hodiny,
  • stopky,
  • kalkulačka,
  • nastavení všech parametrů.

Klepněte pro větší obrázek

Možná si teď - podobně jako my při prvním setkání s tímto zařízením - klepete na čelo a ptáte se sami sebe, k čemu jen takový přístroj může být. Podle výrobce je jeho hlavní benefit v tom, že umožní i "nepočítačovému" uživateli zálohovat si data ze své SIM karty pro případ ztráty či jejího poškození. SIMBackup můžete využít také při kopírování dat kupříkladu ze staré simky na novou.

Zdá se tedy, že SIMBackup není úplně tak špatné zařízení - záleží však na tom, jaký názor na něm budete mít vy, uživatelé. Svěříte se do naší diskuse?

Diskuze (12) Další článek: Nokia 7210 a počítač: nový komunikační balíček Nokia PC Suite 5.0

Témata článku: Ostatní, Karta, Oficiální dovozce, SIM

Určitě si přečtěte