Záznamník hovorů nebo raději nějakou bojovou hru?

V minulém týdnu byly představeny hned tři nově symbianové smartphony. Podívejte se na ně. Navigace pomocí GPS je čím dál populárnější, je však třeba mít správný software. Představíme vám jednu novinku.
Záznamník hovorů nebo raději nějakou bojovou hru?
Přesně na Štědrý den oznámila japonská společnost NTT DoCoMo, že do prodeje uvádí nový mobilní telefon ze série FOMA 3G označený jako F901iC. Obrázky tohoto modelu si můžete prohlédnout v jednom z prosincových článků na Mobilmanii. F901iC je sedmým telefonem japonské společnosti Fujitsu Limited založeným na operačním systému Symbian. Využívá přitom speciální Symbianovou platformu vytvořenou právě pro zařízení série FOMA, o níž už jsem se dříve také zmiňoval.

Klepněte pro větší obrázek

Ani největší mobilní operátor na světě Vodafone nezůstává pozadu a uvádí na trh mobilní telefon pro sítě třetí generace. 702NK je vybavený operačním systémem Symbian Series 60. Ve skutečnosti však jde jen o softwarově upravenou Nokii 6630. Pokud si chcete přečíst megarecenzi tohoto špičkového modelu finského výrobce, pokračujte zde.

A protože mobilní telefony pro sítě třetí generace jsou u nás ještě stále zbytečným přepychem, nyní něco i pro klasické GSM. Jeden z „tajných Samsungů“, které minulý týden unikly, je i Symbianem vybavený model SGH-D720. Nabídne opravdu kvalitní výbavu. Kromě displeje s podporou 262 tisíc barevných odstínů také 1,1Mpx fotoaparát s osvětlující diodou a makrem, Bluetooth, IrDA a GPRS třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek

Aktualizace

eMSN lite

Minulý týden jsem se v tomto seriálu zmiňoval o programu eMSN, který umožňuje z mobilního telefonu komunikovat s klienty služby MSN. Tento týden byla uvolněna odlehčená verze. Kromě absence některých pokročilejších funkcí, jako jsou například grafické emotikony, je o 10 kB menší, což se může hodit především uživatelům s menší kapacitou paměti. První měsíc používání programu je zdarma.

Autor: Funrun Games (stránka programu)
Download
Cena: 7,95 €

GPSXC 1.0

První z dnešních novinek je určena především pro námořníky nebo vyznavače outdoorových sportů jako paragliding, horolezectví a mountainbiking. Ve spojení s GPS modulem dokáže aplikace GPSXC přesně určit zeměpisnou polohu, rychlost, nadmořskou výšku a další důležité lokační údaje. V případě problémů odeslat lze nejdůležitější informace odeslat pomocí textové zprávy na předem definované telefonní číslo. Odesílat SMS dokáže program i v předem stanovených pravidelných intervalech tak, aby ostatní měli informace o posledním místě výskytu. Kromě toho nabízí aplikace navigaci v terénu za pomoci určených klíčových bodů nebo aktuální přehled počasí díky mapám zpravodajského serveru CNN.

 
Zeměpisné souřadnice • navigace • aktuální mapa • nastavení

Autor: Alessandro Pilotti
Download (zkušební verze)
Cena: 19,99 $

NaturalRecorder 1.0

Měli jste někdy během dne důležitý hovor, ale nemohli jste si po jeho ukončení přesně vzpomenout, o čem a v jakém množství se v telefonátu mluvilo? Abyste nemuseli znovu volat a ptát se na podrobnější informace, je zde program NaturalRecorder. Zaznamená všechny vaše hovory a vy už nikdy nebudete muset vzpomínat na přesné podrobnosti telefonátu. Podrobnější informace si můžete přečíst v bleskovce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seznam nahraných hovorů • hovory jako soubory • hlavní nabídka • nastavení doby nahrávání

Autor: Natural Widgets (stránka programu)
Download (zkušební verze)
Cena: 11,95 $

Symbian Time Utility 1.02

Jde o malý set aplikací, který oceníte především při sportovních soutěžích nebo při vaření nějaké pochoutky. Obsahuje dva nástroje – mStopWatch a mCountDown. Už podle názvu nejspíše usoudíte, k čemu každá z nich slouží. MStopWatch umožňuje stopovat a mCountDown odpočítávat až čtyři na sobě nezávislé časy. Každý z nich je přiřazen jednomu směru čtyřsměrné klávesy (joysticku) mobilního telefonu. Díky tomuto už nepotřebujete v každé ruce stopky a navíc vedle sebe dalšího pomocníka.

 
Ikona v hlavní nabídce • prostředí mStopWatch • prostředí mCountdown • menu

Autor: MobilyT (stránka programu)
Cena: 19,99 $

Atom information search 1.0

Následující utilita se bude hodit spíše jen nadšencům nebo jako malý pomocník při školních hodinách chemie. Aplikace Atom information search je velice jednoduchá a jejím jediným úkolem je najít a zobrazit atomovou molární hmotnost jednotlivých prvků z periodické tabulky. Mnoho možností v jednoduchém uživatelském rozhraní opravdu nenajdete. Program umožňuje pouze vyhledávání a to buď podle chemického označení prvku nebo podle molární hmotnosti.

 
V seznamu najdete všechny prvky • vyhledávat lze podle názvů... • ...nebo atomových hmotností • program nenabízí mnoho možností

Autor: steelsoft
Download (zkušební verze)
Cena: 9,99 $

Legacy 1.05

Legacy je klasická RPG – tedy hra, kdy procházíte prostředím, řešíte konfliktní situace a bojujete proti soupeřům. Obsahuje vše, co od tohoto typu her uživatel očekává a co by mu nemělo chybět. Kromě ponurého prostředí a docela povedené grafiky si užijete i zajímavých akcí, děsivých zvuků, bojových momentek nebo záludných hádanek. Po nainstalování základního programu jsou k dispozici ještě další balíčky, díky nimž lze hru rozšířit a přidávat bonusové prvky jako pokračování příběhů, nové protivníky apod.

 
Hlavní menu • příběh • prostředí • seznam dostupných položek

Autor: Redshift
Download
Cena: 19,99 $

Add-on packy:
The Legend 1.0
Cena: 9,99 $

Legacy Expansion Pack 1.0
Cena: 9,99 $

Revenge 1.0
Cena: 5,99 $

Tomoe: Massacre at Shinano 1.0

Nejsilnější japonské klany Heike a Genji jsou v nelítostném konfliktu později známém jako Gempeiská válka. Kiso Yoshinaka, jeden z vůdců klanu Genji, reaguje na výzvu prince Mochihita a vydává se na sever k horám. Na hradě nechává svého nejlepšího bojovníka – ženu jménem Tomoe. Když se o tomto dozvídají členové Heike, využívají situace a útočí na hrad. Za soumraku je už celá obrana kromě Tomoe mrtvá. Na ní teď je ubránit hrad. Velice povedená hra, kde jako Tomoe bojujete s protivníky. K dispozici máte dvě zbraně. Musíte projít několika levely, aby byl hrad opět v bezpečí. K povedenému prostředí hry přispívají některé přídavné grafické a zvukové efekty. Na konci každého kola najdete přehlednou statistiku.

Trochu mě zarazilo, že instalace trvá ve srovnání s většinou jiných aplikací pro Symbian Series 60 poměrně dlouho a i paměťová náročnost hry je docela vysoká.

 
Splash screen • hlavní menu • úvod hry • prostředí

Autor: Evious
Download (demo)
Cena: 14,95 $

Váš názor Další článek: Nokia 9300: co je malé, to je hezké (velký test)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Záznam, Povedené prostředí, Záznamník, Hovor, Klan


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 12

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136