Zázračné Oskarty zlevnily. Pročpak asi?

Před časem jsme vám přinesli článek o zázračných Oskartách, které nelze nikde dohledat, jsou naprosto anonymní a proto stojí 500 Kč. Naše zázračná prodejna je sice už nenabízí, zato prodává normální Oskarty za 450 Kč. A jakou s pohádkou přichází nyní?
Zázračné Oskarty zlevnily. Pročpak asi?

Proč jsou „normální“ Oskarty tak drahé

Prodejna společnosti Trend, s. r. o., v Bystřici pod Hostýnem má stabilně extra nabídku Oskaret. Tentokrát si u ní můžete za 450 Kč vybrat Oskartu s jakýmkoliv číslem, které mají na skladě. To určitě stojí za zvážení, když si u Oskara - podle slov prodavače - číslo na přání nikde nemůžete vybrat.

Za Oskartu s číslem, které si sami vyberete z aktuální nabídky pěti až deseti SIM karet tedy zaplatíte „pouhých“ 450 Kč. Ovšem za Oskartu s číslem na přání, kdy si můžete vybrat jakékoliv číslo z řad 07761xxxxx až 0776350000, které je ještě volné, zaplatíte u Oskara pouhých 400 Kč. Tuto informaci nám poskytli přímo u Oskara. Prodavač ale říkal, že Oskar tuto službu nenabízí. Že by se tedy opět snažil uvést zákazníka v omyl?

Jak dopadly zázračné Oskarty za 500 Kč

Poté, co MobilMania v tomto článku upozornila na tohoto prodejce, který nabízel Oskarty za 500 Kč s nepravdivým a lživým odůvodněním vyšší ceny, začal se o nastalou situaci zajímat také samotný Oskar, respektive Český Mobil, který síť Oskar provozuje. Jak nás informoval jeho tiskový mluvčí, společnost Trend, s. r. o., Bystřice pod Hostýnem, byla písemně informována o tom, že její neoprávněná distribuce Oskaret za částku vyšší než obvyklou poškozuje dobré jméno společnosti Český Mobil a že pokud Trend tuto neoprávněnou distribuci Oskaret neprodleně neukončí, Český Mobil bude celou situaci řešit soudní cestou.

Jaká byla reakce? Výše jmenovaná společnost „zlevnila“ Oskarty z 500 Kč na 450 Kč a změnila „legendu“, pod kterou Oskarty prodává. Namísto anonymních karet SIM si nyní můžete vybrat číslo na přání (rozumějte z aktuální nabídky Oskaret v prodejně), což, dle slov prodavače, u Oskara vůbec nejde (článek o tom, že číslo na přání nabízí Oskar i u Oskaret si můžete přečíst zde).

Jaký asi bude další Oskarův postup?

Ihned, jak jsme zjistili, že situace s Oskartami se v dané prodejně v podstatě nezměnila, kontaktovali jsme tiskového mluvčího společnosti Český Mobil. Ten uvedl, že Oskar na výše jmenovaný dopis nedostal od společnosti Trend, s. r. o., Bystřice pod Hostýnem, žádnou odpověď. Vzhledem k tomu, že tato společnost nadále neoprávněně distribuuje Oskarty za vyšší ceny než ceny obvyklé, které navíc odůvodňuje nepravdivými argumenty, bude Oskar s touto společností pravděpodobně problém řešit soudní cestou. Pokud jste ale náhodou v této prodejně zakoupili Oskartu za zmiňovaných 450 Kč a prodavač vás uvedl záměrně v omyl, tak jako nás, tak po něm můžete zkusit padesátikorunu zaplacenou za výběr čísla, které, podle prodavače, Oskar neposkytuje, požadovat zpět.
Diskuze (72) Další článek: ČTÚ: UMTS bude stát jednoho operátora 6,7 miliardy Kč

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11