Zázračné Oskarty zlevnily. Pročpak asi?

Před časem jsme vám přinesli článek o zázračných Oskartách, které nelze nikde dohledat, jsou naprosto anonymní a proto stojí 500 Kč. Naše zázračná prodejna je sice už nenabízí, zato prodává normální Oskarty za 450 Kč. A jakou s pohádkou přichází nyní?
Zázračné Oskarty zlevnily. Pročpak asi?

Proč jsou „normální“ Oskarty tak drahé

Prodejna společnosti Trend, s. r. o., v Bystřici pod Hostýnem má stabilně extra nabídku Oskaret. Tentokrát si u ní můžete za 450 Kč vybrat Oskartu s jakýmkoliv číslem, které mají na skladě. To určitě stojí za zvážení, když si u Oskara - podle slov prodavače - číslo na přání nikde nemůžete vybrat.

Za Oskartu s číslem, které si sami vyberete z aktuální nabídky pěti až deseti SIM karet tedy zaplatíte „pouhých“ 450 Kč. Ovšem za Oskartu s číslem na přání, kdy si můžete vybrat jakékoliv číslo z řad 07761xxxxx až 0776350000, které je ještě volné, zaplatíte u Oskara pouhých 400 Kč. Tuto informaci nám poskytli přímo u Oskara. Prodavač ale říkal, že Oskar tuto službu nenabízí. Že by se tedy opět snažil uvést zákazníka v omyl?

Jak dopadly zázračné Oskarty za 500 Kč

Poté, co MobilMania v tomto článku upozornila na tohoto prodejce, který nabízel Oskarty za 500 Kč s nepravdivým a lživým odůvodněním vyšší ceny, začal se o nastalou situaci zajímat také samotný Oskar, respektive Český Mobil, který síť Oskar provozuje. Jak nás informoval jeho tiskový mluvčí, společnost Trend, s. r. o., Bystřice pod Hostýnem, byla písemně informována o tom, že její neoprávněná distribuce Oskaret za částku vyšší než obvyklou poškozuje dobré jméno společnosti Český Mobil a že pokud Trend tuto neoprávněnou distribuci Oskaret neprodleně neukončí, Český Mobil bude celou situaci řešit soudní cestou.

Jaká byla reakce? Výše jmenovaná společnost „zlevnila“ Oskarty z 500 Kč na 450 Kč a změnila „legendu“, pod kterou Oskarty prodává. Namísto anonymních karet SIM si nyní můžete vybrat číslo na přání (rozumějte z aktuální nabídky Oskaret v prodejně), což, dle slov prodavače, u Oskara vůbec nejde (článek o tom, že číslo na přání nabízí Oskar i u Oskaret si můžete přečíst zde).

Jaký asi bude další Oskarův postup?

Ihned, jak jsme zjistili, že situace s Oskartami se v dané prodejně v podstatě nezměnila, kontaktovali jsme tiskového mluvčího společnosti Český Mobil. Ten uvedl, že Oskar na výše jmenovaný dopis nedostal od společnosti Trend, s. r. o., Bystřice pod Hostýnem, žádnou odpověď. Vzhledem k tomu, že tato společnost nadále neoprávněně distribuuje Oskarty za vyšší ceny než ceny obvyklé, které navíc odůvodňuje nepravdivými argumenty, bude Oskar s touto společností pravděpodobně problém řešit soudní cestou. Pokud jste ale náhodou v této prodejně zakoupili Oskartu za zmiňovaných 450 Kč a prodavač vás uvedl záměrně v omyl, tak jako nás, tak po něm můžete zkusit padesátikorunu zaplacenou za výběr čísla, které, podle prodavače, Oskar neposkytuje, požadovat zpět.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3