Ze světa mobilů: můžeme mít Internet na zápěstí!

Firma Timex začala vyrábět a prodávat hodinky, se kterými můžete mít přístup k Internetovým službám. Nejvýznamnější výrobce kapesních počítačů je přestává vyrábět a nejznámnější výkladový slovník může bydlet ve vašem mobilním telefonu.
Ze světa mobilů: můžeme mít Internet na zápěstí!

Psion končí

Známý anglický výrobce kapesních počítačů Psion končí s jejich výrobou a do budoucna se bude zaměřovat pouze na průmyslové aplikace.

V průběhu tohoto týdne zveřejnil anglický Psion svůj nový marketingový plán, podle kterého je sekce kapesních počítačů meně výdělečná, než se předpokládalo, a proto bude její činnost utlumena. Současně s těmito opatřeními zastavil Psion také vývoj nového kapesního počítače , který měl být nástupce oblíbeného typu REVO a měl – mimo jiné – obsahovat také podporu Bluetooth bezdrátové komunkace. Naštěstí Psiony dělá tím, čím jsou nyní především operační systém EPOC, jehož další vývoj pokračuje ve sdružení Symbian a nové kapesní počítače s tímto systémem ponesou jen na svých bedrech jméno jiného výrobce.

Čeho jsme se to dožili, přátelé!

Z webu přímo na zápěstí

Chtěli byste hodinky, které by uměly číst vaši elektronickou poštu? Myslíte si, že se jedná o pouhý vtip? Kdepak, společnost Timex takové hodinky právě začíná prodávat.

Tyto zázračné hodinky však nejsou tím, čím by se mohlo zdát, že jsou. S jejich pomocí můžete pouze emaily prohlížet, nemůžete na ně nijak odpovědět. Nemůžete si ani zvolit, které emaily si přečtete, protože hodinky neobsahují žádnou vysílací část. V hodinkách je totiž obyčejný alfanumerický pager (pravděpodobně digitálního systému Ermes), který pouze přijímá a zobrazuje emaily a/nebo zprávy, které na jeho displej byly přeposlány přímo z Internetu.

A co takhle hodinky z vodotryskem?

Oxfordský textovkový slovník?

Ruku v ruce s postupujícím prosazováním moderních digitálních a mobilních komunikací, je začínají přijímat I instituce, od kterých by to nikdo nečekal.

Oxfordský výkladový slovník zřejmě není třeba dlouze představovat. Přestože je toto literární dílo velmi užitečným materiálem, je poněkud neskladný a nemusí být vždy po ruce. Stejně tak nemusíte mít stále při sobě kapesní nebo přenosný počítač s elektronickou verzí této tiskoviny.Co však máte k dispozici téměř pořád je právě mobilní telefon. Ve Velké británii tak mají mobilní telefonisté možnost za drobný poplatek čerpat ze znalostí tohoto slovníku, který vychází již 150 let. Stačí tedy odeslat textovku s klíčovým slovem a neznámým výrazem a po chvíli obdržíte vysvětlení tohoto pojmu. Jak prosté!

Co vše můžeme vměstnat do sto šedesáti znaků.

Váš názor Další článek: Udílení licencí na sítě UMTS klepe na dveře

Témata článku: Ostatní, Internet, Svět, Mobil, Mobil m


Určitě si přečtěte