Ze zahraničí lze volat i bez mobilu

V dnešní době, kdy má každý mobil, trochu zapomínáme na další možnosti, jak volat ze zahraničí. Volání sice není tak pohodlné a ve většině případů je nutné hledat telefonní budku, finanční úspora je ale vysoká.
Ze zahraničí lze volat i bez mobilu

Akta X

Jednou z možností, která je pravděpodobně nejvíce známá, je Karta X Českého Telecomu. Koupíte si kartičku velikosti běžné telefonní karty s určitým kreditem, který lze provolat jak ze zahraničí, tak z Česka. Volání funguje na velmi jendoduchém principu: v soukromé telefonní stanici nebo budce vytočíte speciální přístupové číslo, zadáte číslo karty a voláte. V telefonní budce nemusíte platit ani korunu, jedná se totiž o zelené číslo, kredit se odečítá ze zakoupené karty.

Kartu X lze využít pro volání v rámci Česka, kdy je cena buď tři koruny za minutu nebo 15 Kč za první minutu a za každou další pak korunu; tarifikaci si zvolíte dle toho, zda budete volat déle nebo krátce. Volat lze i do zahraničí, ceny se pohybují okolo deseti korun za minutu - seznam destinací a cen najdete na webu Telecomu. A konečně asi nejdůležitější funkcí Karty X je volání ze zahraničí - seznam zemí, z nichž je volání možné, a telefonních čísel, která je nutné vytočit, najdete rovněž na webu Telecomu. Průměrná cena za minutu se pohybuje okolo dvanácti korun. V některých zemích není zaručena funkce z veřejných telefonních automatů.

Vezměte si svůj telefon s sebou

Podobnou službou je Telekonto. Tato služba umožňuje volat z jakékoliv telefonní stanice v ČR za ceny vašeho tarifu, který jste si zvolili na svém domácím telefonu. Karta má výhodu v tom, že nemusí obsahovat žádný kredit. Částku, kterou provoláte, zaplatíte v rámci svého měsíčního účtu. Jen si nastavujete omezení v minutách, maximální limit je 5000. Poplatek za zřízení karty je 49 korun s tarify Home Standard a nižšími, s vyšším tarifem nebo ISDN je to 16 korun. Samotný provoz je pak zdarma.

Na kartě je obsaženo číslo, které podobně jako u Karty X zadáváte při volání na speciální číslo, navíc ale musíte zadat PIN, aby se zabránilo zneužití. Pokud budete volat ze zahraničí, budou se ceny za volání pohybovat podobně jako u Karty X okolo dvanácti korun. Seznam cen, destinací a čísel, na která je nutné ze zahraničí volat, najdete na webu Telecomu.

Zavolejte na účet kamaráda

Poslední službou Telecomu, kterou lze využít pro volání ze zahraničí, je Czech direct, resp. volání na účet volaného. Váš hovor z ciziny do Česka zkrátka zaplatí někdo jiný, pokud s tím samozřejmě bude souhlasit. Stačí ze zahraničí vytočit patřičné číslo, operátorka, která mluví česky, zavolá volanému, a ten, pokud bude souhlasit, hovor přijme. Vy nemusíte mít u sebe ani korunu.

Cena za hovor odpovídá ceně volání z České republiky do příslušné země z běžného domácího tarifu plus jednorázový příplatek 39 Kč. Za rozhovor se spojovatelkou a čekací dobu než je hovor spojen (případně odmítnut) se neplatí. Tento hovor se pak volanému objeví v jeho vyúčtování. Jednoduché.

Kupte si kartu v zahraničí

Jsou ale i další způsoby, jak volat domů z dovolené bez mobilního telefonu, stačí si pořídit telefonní kartu některého z tamních „pevných“ operátorů. Ceny za volání mohou být i levnější než u zde popsaných způsobů. Pokud hodláte tohoto způsobu volání využít, je vhodné se před odjezdem na dovolenou dobře informovat na ceny za volání a ceny karet, abyste se pak v zahraničí zbytečně nezdržovali.

Pokud máte nějaké další tipy, jak levně volat ze zahraničí, pište do diskuse.

Diskuze (15) Další článek: Upravili jsme a doplnili katalog mobilů

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Zahraničí, Czech Direct, Mobil, Číslo karty


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14