Zemětřesení v amerických telekomunikacích. T-Mobile spolkne Sprint a vytvoří 5G supersíť

  • Nový T-Mobile slibuje průměrně 15× vyšší rychlost v roce 2024
  • Němci zaplatí Japoncům akciemi, Deutsche Telekom bude mít většinu
  • Fúze podléhá schválení regulačních orgánů, hotovo má být za rok
Zemětřesení v amerických telekomunikacích. T-Mobile spolkne Sprint a vytvoří 5G supersíť

T-Mobile (trojka na americkém trhu) oznámil dohodu o fúzi se Sprintem (tržní čtyřka). Společnost bude dále vystupovat pod značkou T-Mobile. Také americká pobočka spadá pod skupinu Deutsche Telekom a za Sprint zaplatí japonské společnosti SoftBank Group akciemi T-Mobilu. Ve spojeném podniku bude mít Deutsche Telekom 42% podíl, Japonci 27 %. Zbylých 31 % bude držet veřejnost.

Šéf T-Mobilu John Legere a šéf Sprintu Marcelo Claure avizovali velké plány – sítě 5G pro každého, nová pracovní místa a nakopnutí ekonomiky hlavně na venkově, kde je nyní internet špatně dostupný. Video obsahuje titulky, porozumí i začátečníci:

Nový T-Mobile spojí frekvence v pásmu 2,5 GHz a 600 MHz, na kterých vystaví 5G sítě. Oba šéfové si pochvalují synergii, kterou fúze přinese zejména s ohledem na dvojici konkurentů AT&T a Verizon, kterým tak T-Mobile hodlá zatápět. Snadné to ale mít nebude, jelikož AT&T ani Verizon nezůstávají se sítěmi 5G pozadu.

Síť páté generace má dle Johna Legereho přinést až 30× větší kapacitu a až 100× vyšší rychlost, než jakou je schopen T-Mobile nabídnout dnes. Dle plánů má zrychlení dosáhnout v průměru na 15násobek současné rychlosti v roce 2024. Investice mají dosáhnout 40 miliard dolarů.

Americký T-Mobile byl prvním velkým operátorem, který zrušil dvouleté úvazky a přišel s neomeznými datovými tarify, na což konkurence musela zareagovat. Jak ostatně můžete vidět sami, John Lagere je srdcař, který věří tomu, co dělá. Namísto saka a kravaty nosí tričko a koženou bundu s logem T-Mobilu.

Transakci musí schválit regulační orgány, její dokončení se předpokládá v půlce příštího roku.

Diskuze (2) Další článek: Týden mobilně 433: Jak aplikace v mobilu vrací oči nevidomým

Témata článku: Technologie, T-Mobile, USA, 5G, Telekomunikace, Hospodaření a finance, Investice, Deutsche Telekom, Akcie, John Leger, Velký plán, Japonská společnost, Vysoká rychlost, Japonec, Pátá generace, Regulační orgán, Video obsah, Fúze, Ekonomika, Verizon, Softbank, Současná rychlost, Velká kapacita, Sprint, Rychlost


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 68

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22