Žhavé novinky Motoroly: nejen véčko s Wi-Fi

Motorola na veletrhu CES představila několik nových mobilních telefonů. Například véčko pro GSM s operačním systémem Windows a podporou Wi-Fi. Stranou nezůstaly ani levnější mobily.
Žhavé novinky Motoroly: nejen véčko s Wi-Fi | wikipedia
Určitě jste již zaznamenali z našich několika článků, že se v Las Vegas koná velký veletrh spotřební elektroniky CES. Jednou z nejaktivnějších firem, co se představování novinek týče je Motorola. Podívejte se na několik nových modelů. 

Chytré véčko s Wi-Fi

Největší lahůdkou Motoroly na veletrhu je model s označením CN620. Jedná se o véčko určené pro sítě GSM (850/900/1800/1900 MHz), které navíc podporuje tři nejběžnější Wi-Fi standardy 802.11. Je tedy předurčené pro datovou komunikaci. Navíc, pokud se s telefonem dostanete z dosahu Wi-Fi sítě, automaticky a bez přerušení začne využívat pro datovou výměnu sítě GSM přes GPRS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola CN620

Telefon zaujme nejen podporou Wi-Fi. Vyznačuje se futuristickým designem a velkým vnitřním displejem s rozlišením 176×220 obrazových bodů a podporou 65 tisíc barev. Samozřejmě, že se jedná o aktivní TFT displej. Vnější displej je pouze černobílý s rozlišením 96×32 bodů. Na jedno nabití vydrží až 190 minut hovoru, výdrž v pohotovostním režimu je udávána pouze na 80 hodin při kombinovaném připojení ve Wi-Fi a GSM síti. Softwarovým základem je operační systém Windows CE .NET 4.2, ve výbavě nechybí ani mnoho aplikací včetně HTML prohlížeče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola CN620

Bohužel zatím nebyla uvedena informace o tom, kdy, kde a za kolik se telefon bude prodávat. Bylo však naznačeno, že by se telefon mohl dostat na trh už v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Pod vlivem multimédií

Další hvězdou veletrhu byl na stánku Motoroly model s označením E815. Je to opět véčko, tentokrát určené pro sítě CDMA. Vyznačuje se především bohatou multimediální výbavou. Nechybí megapixelový fotoaparát, přehrávač MP3 souborů a Bluetooth. Paměť má 40 MB a je rozšiřitelná paměťovými kartami TransFlash. Má dva barevné displeje a klasický stříbrný design.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola E815

Novinkami se nešetřilo

Na veletrhu CES byl dále prezentován model V635, který se vyznačuje velmi bohatou výbavou zahrnující megapixelový fotoaparát, podporu EDGE, Bluetooth, MP3 přehrávač, rozšiřitelnou paměť a mnoho dalšího. Více informací a živé fotografie najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek 
Motorola V635

Představen byl také model V186, který zastupuje levnější telefony. Jedná se o lehce inovovaný model V180. Modelu přibyla podpora EDGE, jinak zůstává vše při starém. Na trhu se objeví v prvním čtvrtletí tohoto roku a je docela pravděpodobné, že se s ním setkáme i u nás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V186

Oficiální premiéru měla také levná Motorola V171. Živé fotografie a bližší informace najdete v samostatném článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V171

Stranou nezůstaly ani telefony klasické konstrukce. Jednou takovou novinkou je model C381p, který se chlubí především podporou Push to talk. Je to triální telefon s barevným displejem s 65 tisíci barvami a rozlišením 128×128 bodů. Má základní funkce a podporuje MP3 vyzvánění. S lepší výbavou, ale stejným posláním přichází model C698p. Hlavním lákadlem je opět Push to talk. Telefon však bude s největší pravděpodobností k dostání je v Americe. 

Pouze pro asijský trh je pak určena Motorola E375. Klasická konstrukce, zaoblené tvary, velký displej a VGA fotoaparát. Tedy nic zvláštního.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola E375

Už v bleskovce jsme vás informovali, že byl také představen telefon, který kombinuje funkce mobilu s populárním přehrávačem hudby iPod.

Mnoho nového v Las Vegas

Na výstavě nebyly vidět pouze mobilní telefony. Motorola představila i zajímavé příslušenství. Například po stránce designu velmi povedenou Bluetooth handsfree sadu do automobilu HF850. K vidění byla i originální bunda s vestavěnými reproduktory v kapuci a dálkovým ovládáním na rukávu. Tím můžete ovládat mobilní telefon nebo MP3 přehrávač uložený ve speciální kapsičce. Komunikace mezi zařízeními probíhá přes Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth handsfree do auta • bunda jako pro Jamese Bonda

Motorola také ukázala několik produktů z oblasti datových sítí. Nastínila, jak by podle jejích představ měla vypadat moderní domácnost a připravila několik „nezbytných“ doplňků, jako například monitorovací systém s bezdrátovými kamerkami pro hlídání vašeho domova nebo videotelefon Ojo pro komunikaci přes internet.

Klepněte pro větší obrázek 
Motorola Ojo

Zdroje: Motorola, SlashPhone, MobileBurn
Diskuze (9) Další článek: Japonský mobil s displejem místo sluchátka

Témata článku: Motorola, Véčko, Wi-Fi, Motorola V171, Motorola V635, Moderní domácnost, Motor, Bunda


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113