Získejte od Oskara až měsíc volání zdarma!

Podařilo se nám zjistit, že Oskar poskytuje všem svým novým zákazníkům poměrně zajímavou nabídku – téměř měsíc volání zdarma. V čem tato nabídka spočívá? O tom je právě tento článek.
Získejte od Oskara až měsíc volání zdarma!

Kouzlo zvané účtovací období

Pokud se rozhodnete si aktivovat některý z tarifních programů kteréhokoliv z našich operátorů, tak se setkáte s jedním problémem. Všichni naši operátoři mají jen několik tzv. účtovacích období. Pokud si tedy aktivujete nový tarifní program řekněme 14. den v měsíci a operátor má účtovací období až 16. den v měsíci, pak vám nové volné minuty budou počítány vždy od každého 16. v měsíci, přičemž vám ten samý den bude vystavována faktura za předchozí měsíc. Tak to funguje u všech našich operátorů.

Někdy se může stát, že vám dá váš operátor možnost výběru jednoho z předem daných účtovacích období. Nemusí to však být pravidlem, neboť v každém účtovacím období je operátor schopen „odbavit“ pouze limitovaný počet uživatelů, a tak se někdy může stát, že má operátor dané období již „plné.“ Pokud si tedy nově aktivujete tarifní program, pak vaše účtovací období netrvá celý měsíc, nýbrž jeho určitou část. Jelikož by ale bylo od operátora nefér účtovat měsíční paušál v celé jeho výši, tak účtuje pouze poměrnou část z jeho výše.

Za málo peněz hodně muziky

A právě zde se dostáváme k tomu, jak u Oskara získat až měsíc volání zdarma. Zatímco Eurotel a Paegas vám za poměrnou část paušálu dá pouze poměrnou část volných minut, Oskar vám dá volné minuty všechny. Tuto informaci nám potvrdili přímo na Oskarlince a také jsme si ji sami při aktivaci nového tarifního programu sítě Oskar (konkrétně Volám Málo) ověřili. Pokud si tedy necháte aktivovat například takový tarifní program Volám Stále, který stojí 1050 Kč měsíčně, den před účtovacím obdobím, zaplatíte za ten jeden den jednu třicetinu (eventuelně jednatřicetinu, devětadvacetinu či osmadvacetinu). V případě jedné třicetiny se tedy bavíme o částce 35 Kč, za kterou získáte 300 volných minut. Pokud oněch 5 hodin nestihnete provolat hned ten den, kdy tarif aktivujete, pak se vám zbylé minuty převedou do dalšího měsíce.

Jinými slovy, Oskar vám tak daruje až měsíc volání „zdarma“, neboť všechny zbylé volné minuty u tarifních programů Volám Málo, Volám Často a Volám Stále se převádějí do dalšího měsíce. Oskar má účtovací období každého 4., 10., 16. a 24. Pokud byste si přáli tedy opravdu ušetřit, pak se vám vyplatí aktivovat si nový tarifní program v síti Oskar těsně před jedním z těchto účtovacích období. Je tu ale jeden malý háček – nikdo vám nemůže zaručit, že když si 2. či 3. aktivujete nový tarif, že získáte účtovací období 4. Je totiž možné,  že dané účtovací období bude již plné, a tak vám operátor nabídne až to další. I tak se ale jedná o velice zajímavou nabídku, která nové uživatele při nejmenším potěší. Datum účtovacího období se dozvíte vždy až po aktivaci vašeho tarifního programu, která se koná při uskutečnění prvního hovoru z vaší SIM karty.

Poznámka: Mimochodem, pokud si aktivujete tarifní program Volám Stále den před novým účtovacím obdobím v měsíci, který má 31 dní, pak za onen den zaplatíte pouhých 33,87 Kč včetně DPH, za které získáte 300 volných minut. To znamená, že v síti Oskar můžete volat již za 0,1129 Kč/min.

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zdarma

23 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas 17. 10. 2001 15:01:54

    Od 1.1.2002 bude mít Oskar právo vyrušit bonus u posledního dobití viz....

  • Roman 16. 10. 2001 6:23:15
    Ty neumíš číst??
  • pat 15. 10. 2001 15:42:16
    Funguje minimálně od října 2000, kdy jsem si aktivoval první Oskarův...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení