Získejte od Oskara až měsíc volání zdarma!

Podařilo se nám zjistit, že Oskar poskytuje všem svým novým zákazníkům poměrně zajímavou nabídku – téměř měsíc volání zdarma. V čem tato nabídka spočívá? O tom je právě tento článek.
Získejte od Oskara až měsíc volání zdarma!

Kouzlo zvané účtovací období

Pokud se rozhodnete si aktivovat některý z tarifních programů kteréhokoliv z našich operátorů, tak se setkáte s jedním problémem. Všichni naši operátoři mají jen několik tzv. účtovacích období. Pokud si tedy aktivujete nový tarifní program řekněme 14. den v měsíci a operátor má účtovací období až 16. den v měsíci, pak vám nové volné minuty budou počítány vždy od každého 16. v měsíci, přičemž vám ten samý den bude vystavována faktura za předchozí měsíc. Tak to funguje u všech našich operátorů.

Někdy se může stát, že vám dá váš operátor možnost výběru jednoho z předem daných účtovacích období. Nemusí to však být pravidlem, neboť v každém účtovacím období je operátor schopen „odbavit“ pouze limitovaný počet uživatelů, a tak se někdy může stát, že má operátor dané období již „plné.“ Pokud si tedy nově aktivujete tarifní program, pak vaše účtovací období netrvá celý měsíc, nýbrž jeho určitou část. Jelikož by ale bylo od operátora nefér účtovat měsíční paušál v celé jeho výši, tak účtuje pouze poměrnou část z jeho výše.

Za málo peněz hodně muziky

A právě zde se dostáváme k tomu, jak u Oskara získat až měsíc volání zdarma. Zatímco Eurotel a Paegas vám za poměrnou část paušálu dá pouze poměrnou část volných minut, Oskar vám dá volné minuty všechny. Tuto informaci nám potvrdili přímo na Oskarlince a také jsme si ji sami při aktivaci nového tarifního programu sítě Oskar (konkrétně Volám Málo) ověřili. Pokud si tedy necháte aktivovat například takový tarifní program Volám Stále, který stojí 1050 Kč měsíčně, den před účtovacím obdobím, zaplatíte za ten jeden den jednu třicetinu (eventuelně jednatřicetinu, devětadvacetinu či osmadvacetinu). V případě jedné třicetiny se tedy bavíme o částce 35 Kč, za kterou získáte 300 volných minut. Pokud oněch 5 hodin nestihnete provolat hned ten den, kdy tarif aktivujete, pak se vám zbylé minuty převedou do dalšího měsíce.

Jinými slovy, Oskar vám tak daruje až měsíc volání „zdarma“, neboť všechny zbylé volné minuty u tarifních programů Volám Málo, Volám Často a Volám Stále se převádějí do dalšího měsíce. Oskar má účtovací období každého 4., 10., 16. a 24. Pokud byste si přáli tedy opravdu ušetřit, pak se vám vyplatí aktivovat si nový tarifní program v síti Oskar těsně před jedním z těchto účtovacích období. Je tu ale jeden malý háček – nikdo vám nemůže zaručit, že když si 2. či 3. aktivujete nový tarif, že získáte účtovací období 4. Je totiž možné,  že dané účtovací období bude již plné, a tak vám operátor nabídne až to další. I tak se ale jedná o velice zajímavou nabídku, která nové uživatele při nejmenším potěší. Datum účtovacího období se dozvíte vždy až po aktivaci vašeho tarifního programu, která se koná při uskutečnění prvního hovoru z vaší SIM karty.

Poznámka: Mimochodem, pokud si aktivujete tarifní program Volám Stále den před novým účtovacím obdobím v měsíci, který má 31 dní, pak za onen den zaplatíte pouhých 33,87 Kč včetně DPH, za které získáte 300 volných minut. To znamená, že v síti Oskar můžete volat již za 0,1129 Kč/min.

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zdarma, Volání, Oskar, Měsíc

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27